Deprem Travma Psikolojisi

PSİKİYATRİ'DE DEĞİŞEN PARADİGMALAR

PSİKİYATRİ'DE DEĞİŞEN PARADİGMALAR

NP Grup

Psikiyatri alanında ülkemize ilkleri getirmekle tanınan Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'ın konuğu olacak ve 'Psikiyatri'de Kullanılan Teknolojileri' anlatacak.

Çoğu kişi tarafından soyut bir hastalık olarak kabul edilmeyen psikiyatrik şikayetler eski dönemlerde ruh hastalıkları veya akıl hastalıkları olarak kabul ediliyordu. Psikiyatri'de değişen paradigmaların neler olduğunun irdeleneceği programda Psikiyatrik hastalıkların birer beyin hastalığı olduğu dile getirilecek. Psikiyatri dünyası nereye gidiyor? Dünya Psikiyatri Camiası Kongrelerinden neleri, tartışmaktadır? Yeni tanımlanan psikiyatrik hastalıklar var mıdır? Tedavide ne gibi gelişmeler vardır? Depresyon ve Şizofrenide yeni tedaviler var mıdır? Psikiyatrik hastalıkların ölçülebilmesi mümkün müdür? Beynin yaydığı dalgalar nelerdir ve bunların psikiyatride anlamı nedir? Beyin fonksiyonlarını ölçerek tedavi etmede düşünce teknolojisi nereye oturmaktadır.

Giderek dünyada gelişen genetik çalışmalar psikiyatride bir anlam ifade ediyor mu? Psikiyatride nanoteknoloji nasıl kullanılmaktadır? Beynin uyarılarla tedavi edilmesi nasıl olmaktadır? İlaç kan düzeyi psikiyatride bakılmakta mıdır? Psikiyatride Elektrofizyoloji çalışmalarında ne gibi gelişmeler olmaktadır? Beyin geri bildirim tedavisi olan Nörobiofeedback ne demektir. Zihin ve dikkat konsantrasyonda kullanılan Viyana Test Sistemi olan Rehacom tedavide hastaya ne gibi avantajlar sağlar? Kranial Elektroterapi Uyarımı ve Mikro Uyarım Tedavisi ile neler amaçlanmaktadır? Manyetik Uyarım Tedavisi hangi hastalıklarda ne kadar etkilidir. Beyin haritalaması mümkün müdür? Fonksiyonel ve Spektroskopik MRI nasıl kullanılmaktadır ve neler sağlamaktadır?

Modern insanın yaşadığı ruhsal sorunların çözümünde Psikiyatri Biliminin neler sunduğunu tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan anlatacak. Ülke TV'de günümüz insanının sorunlarına uzman yaklaşımlarla çözüm arayışları getiren program İYİ BAK KENDİNE bu akşam saat 23.30'da.

Uğur Canbolat'ın sunumuyla ekrana gelen 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine' hastalıklarına çare arayan psikiyatri hastalarının ve bilimin sağlığa getirdiği avantajları öğrenmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir program.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al