Psikiyatri hastalarına el işi terapisi

Psikiyatri Servisi hastaları, tedavileri süresince kendilerini verilen malzemelerle el işi takı, örgü şapka, kazak, şal, mum yaptı.

Psikiyatri hastalarına el işi terapisi

Psikiyatri Servisi hastaları, tedavileri süresince kendilerini verilen malzemelerle el işi takı, örgü şapka, kazak, şal, mum yaptı.

elisiSamsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Servisi hastaları, tedavileri süresince kendilerini verilen malzemelerle el işi takı, örgü şapka, kazak, şal, mum yaptı. Uzun tedavi sürecinde hastaların iyi zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla yapılan çalışma sonunda 6 yılda biriktirilen bin parça el işi, kermesle satışa çıkarıldı. OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde yatan hastaların tedavilerine katkı sağlamak amacıyla, bölümde görevli doktorlar tarafından el işi yapabilecekleri malzemeler alındı. İsteyen hastalar bu malzemelerle tedavileri süresince takı, mum, hediyelik eşya, örgü şapka, şal ve kazak gibi ürünler yaptı. 6 yılda biriktirilen yaklaşık bin ürün, 1 ila 40 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Hastane içerisinde düzenlenen kermeste sergilenen ürünlere hastaneye gelenler büyük ilgi gösterdi.

DEPRESYONDAN KURTULUN!

Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, "Psikiyatri servisinde yatan hastalarımız ortalama 2-3 ay burada kaldıkları için onlara bir meşguliyet gerektiğini düşündük. Bölümde görevli doktorlarımız tarafından el işinde kullanılacak malzemeler alındı. İsteyen hastalarımız tedavileri süresince hem oyalanmaları hem de iyi vakit geçirmeleri için 6 yıldır bu el işi ürünleri yapıyorlar. Bizde biriken bu ürünleri bir kermesle satışa sunduk. Buradan elde edilen gelirle yeniden malzeme alıp ve hastalara el işi yapmak isteyenlere vereceğiz. Böylece hastalarımız bu uzun tedavi süreci zamanlarını daha keyifli, neşeli bir şekilde geçiriyorlar. Bu şekilde el işleriyle uğraşmaları hastalarımızın tedavisine de katkı sağlıyor" dedi. Kermesin 28 Aralık’a kadar devam edeceği belirtildi. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al