Prof. Lord John Alderdice'tan önemli ziyaret

Prof. Lord John Alderdice,NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ni ziyaret etti...

Prof. Lord John Alderdice'tan önemli ziyaret

Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından kendisine fahri doktora unvanı takdim edilen Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Lord John Alderdice, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ni ziyaret etti. Kendisi de psikiyatrist olan Prof. Lord John Alderdice, hastanenin sahip olduğu teknolojik imkânlardan etkilendiğini söyledi.

Kuzey İrlanda’aki barış sürecinde önemli bir rol oynayan Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Lord John Alderdice, hem politik psikoloji ve psikiyatri alanında gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalar hem de uluslararası ilişkiler alanında geliştirdiği projeler ve dünya barışına sunduğu eşsiz katkılardan dolayı Üsküdar Üniversitesi Senatosunun aldığı kararla fahri doktora unvanına layık görüldü.

Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen törende Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından cübbe giydirilen ve fahri doktora unvanı takdim edilen Prof. Lord John Alderdice, törenin ardından NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ni ziyaret etti.

Kendisi de psikiyatri uzmanı olan Prof. Lord John Alderdice, öğle yemeğini Üsküdar Üniversitesi’nin uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde yedikten sonra hastaneyi gezerek bilgi aldı. Prof. Lord John Alderdice, servis katı, Nöromodülasyon Merkezi ve Ergoterapi ve Duyu Bütünleme Merkezi’ni gezdi.

Ergoterapinin psikiyatrik tedavideki katkısını vurgulamak amacıyla hazırlanan kitabı inceleyen Lord Alderdice, bipolar ve şizofreni tedavisi gören danışanların tedavi öncesindeki ve sonrasındaki ebru çalışmalarından çok etkilendiğini söyledi. Lord John Alderdice, hastanenin sahip olduğu teknolojik imkânların çok gelişmiş olduğunun altını çizdi.

Tıp Fakültesi’ni gezdi

Nöromodülasyon Merkezi’nde yer alan TMU Tedavisi ile ilgili de detaylı bilgi alan Prof. Lord John Alderdice, 2019-2020 Akademik Yılında öğrenci alacak Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni de gezdikten sonra hastaneden ayrıldı.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de aşılama çalışmaları kapsamında aşılama hizmeti vermeye devam ediyor. Aşılamanın başladığı 21 Ocak
  • Dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) denetimini dördüncü kez başarıyla tamamlayan Üsküdar Üni
  • COVİD-19 mücadelesinin kahramanları NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde anıldı.
  • Prof. Dr. Eli Somer, “Uyumsuz Hayal Kurma Fenomeni”ni anlattı. Uyumsuz hayal kurma, sürükleyici bir kişilik özelliğidir. Yalnız bireyler kendi hayali
  • NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Tıp Bayramı Haftası’nda İBB ekiplerini ağırladı.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, CoronaVac aşısının ikinci dozunu NPİSTANB
  • Randevu Al