Prof. Dr. Tayfun Uzbay’dan “Nobel’i Düşlemek, İcat Çıkarmak” Konferansları

Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tayfun Uzbay “Türkiye’de Nobel’i Düşlemek: İcat Çıkarmak” konferanslar serisini Türkiye’nin farklı şehirlerinde sürdürüyor. Bu kapsamda Uzbay, Trabzon ve Denizli’deydi.

Prof. Dr. Tayfun Uzbay’dan “Nobel’i Düşlemek, İcat Çıkarmak” Konferansları
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayfun Uzbay, ‘Türkiye’de Nobel’i Düşlemek: İcat Çıkarmak” konferanslarını Türkiye genelinde sürdürüyor.

Şizofreni alanında Üsküdar Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdüren Uzbay bu kapsamda,  bilimsel eczacılığın 177’inci yılı etkinlikleri bağlamında 18’inci Bölge Trabzon Eczacı Odası'nın konuğu oldu.  Karedeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nin ilk mezunlarına yönelik gerçekleştirilen etkinlikte Uzbay beyin nasıl bağımlı olduğunu da anlattı.

Uzbay Denizli Eczacı Odası'nın düzenlediği konferansa katıldı. Denizli Eczacı Odası'nın eski ve yeni yönetici ile üyelerinin yanı sıra çok sayıda kişinin takip ettiği konferansta Uzbay Nobel’i düşlemeyi, icat çıkarmayı anlattı.

Uzbay, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nin düzenlediği 8. Türk Silahlı Kuvvetleri Ulusal Hemşirelik Kongresi'ne de katıldı. Uzbay, Beynimizin nasıl bağımlı olduğuna ilişkin katılımcılara sunum yaptı.

ÜHA

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: