Prof. Dr. Tayfun Uzbay’a ‘Şizofreni Dostu’ Ödülü

Şizofreni Dernekleri Federasyonu ve Türkiye Ruh Sağlığı ve Tedavi Vakfı, şizofreni alanındaki çalışmalarından ötürü Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tayfun Uzbay’a "Mine Öz - Kamil Genç Şizofreni Ödülü" nü takdim etti.

Prof. Dr. Tayfun Uzbay’a ‘Şizofreni Dostu’ Ödülü
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Tayfun Uzbay, 14 Mayıs Eczacılık Bayramında şizofreni alanındaki çalışmalarından ötürü anlamlı bir ödüle layık görüldü.

2016 yılı "Mine Öz - Kamil Genç Şizofreni Ödülü",  Şizofreni Dernekleri Federasyonu ve Türkiye Ruh Sağlığı ve Tedavi Vakfı tarafından Uzbay’a takdim edildi.

Uzbay’a ödül, Ankara Hukuk Fakültesi Mahmut Esat Bozkurt Salonu'nda bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Toplum ve Şizofreni Sempozyumu, ‘Şizofrenide İlaç Araştırmaları’ başlıklı konuşmasının hemen ardından verildi.

Ödülü Uzbay’a Türkiye Ruh Sağlığı ve Tedavi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şarman verdi.

Ödülü bu anlamlı günde almanın kendini mutlu ettiğini belirten Uzbay, bilim insanı duruşundan ve etik ilkelerden hiçbir zaman taviz vermeksizin elinden geldiğince çalışmalarını sürdürerek, bilim yolu ile ülkesine hizmet etmeye gayret edeceğini söyledi.

ÜHABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: