Prof. Dr. Tarhan Üsküdar Üniversitesi Köln Merkezi'nde

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi’nin Almanya Köln kentinde bulunan Avrupa merkezini ziyaret etti.

Prof. Dr. Tarhan Üsküdar Üniversitesi Köln Merkezi'nde

 

 

Tarhan Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ile de bir araya geldi. Merkezde eğitim gören öğrencilerle de görüşen Tarhan, merkez ile batıya bir köprü kurulduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Tarhan Üsküdar Üniversitesi Köln Merkezi'ndeÜsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi’nin Almanya Köln kentinde bulunan Avrupa merkezini ziyaret etti. Merkezin yöneticisi, Üsküdar Üniversitesi Almanya Temsilcisi Öznur Özcan Yıldırım’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Tarhan, merkezde eğitim gören öğrencilerle de bir araya geldi.

Batıya doğru köprü

Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden Üsküdar Üniversitesi’nin uluslararası ilişkilere verdiği öneme dikkat çeken Prof. Dr. Tarhan, Köln’de açılan Avrupa Temsilciliği ile batıya bir köprü kurulduğunu ifade etti. Almanya’nın bilim alanındaki öncü rolüne vurgu yapan Tarhan, bir üniversite kenti olan Köln’de Üsküdar Üniversitesinin temsil ediliyor olmasının Türk ve Alman bilim çevrelerine büyük katkı sunacağını da kaydetti.

Başkonsolostan destek sözü

Köln ziyaretinde Başkonsolos Hüseyin Emre Engin ile de bir araya gelen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Almanya’daki Türk toplumuna yönelik eğitim ve sağlık başta olmak üzere bir dizi faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi. Köln’deki girişim için Prof. Dr. Tarhan’ı kutlayan Başkonsolos Engin, Üsküdar Üniversitesi’nin açtığı bu merkezle Avrupalı Türklerin özellikle eğitim alanındaki gereksinimlerine yanıt vereceğini belirtti. Engin, “Başkonsolosluk olarak her zaman Üsküdar Üniversitesi’nin yanında olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi.

Köln üniversitesi ile işbirliği

Köln ziyareti kapsamında Köln Üniversitesi Viroloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Baki Akgül ile de görüşen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Köln Üniversitesi’ndeki eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Prof. Dr. Tarhan ile Prof. Dr. Akgül iki üniversite arasında işbirliği geliştirilmesi konusunda görüş alış verişinde bulundular.

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • NPİSTANBUL Hastanesi’nin de içinde yer aldığı NP Sağlık Grubu çatısı altında 1999 yılından bu yana EEG Teknisyeni olarak görev yapan ve geçtiğimiz gün
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, resmi YouTube hesabında yer verdiği içerikleriyle de milyonlarca kişiye ulaşıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ailesinin bayramlaşma geleneği bozulmadı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarha
  • Üsküdar Üniversitesi ve "Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therapeutics - SBMT) tarafından düzenlenen Balkanlar ve
  • Davranış Bilimleri, Sağlık, Sinir Bilim, Dijital Sağlık, Yapay Zeka, Giyilebilir Teknolojiler, Siber Güvenlik, Adli Bilimler ve Kişiselleştirilmiş Tıp
  • Randevu Al