Prof. Dr. Tarhan Hatay'da Değişen Dünyayı anlattı

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü-Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Hatay’da düzenlenen 3 farklı programda Hataylılar seslendi.

Prof. Dr. Tarhan Hatay'da Değişen Dünyayı anlattı

Değişen Dünya ve Aile, İyilik, Bilinçli Genç Olmak konularında Hataylılara önemli paylaşımlarda bulunan Tarhan, bozulan aile değerlerinden gençlerin yaşadığı sorunlara kadar birçok konuda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Hatay programları kapsamında ilk durağı Antakya TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Burada lise öğrencileri ve öğretmenleriyle bir araya gelen Tarhan “Değişen Dünya ve İyilik” konusunda konferans verdi. Yaklaşık 1200 öğrencinin katıldığı konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Alkışlarla karşılanan Tarhan öğrencilere bilinçli genç olmaya dair önemli paylaşımlarda bulundu.

Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Tarhan ödül takdiminin ardından ilk programını tamamladı. Tarhan burada öğrencilerin kitaplarını da imzaladı.

Tarhan üniversite öğrencileri ve akademisyenlerle bir araya geldi

Tarhan’ın Hatay programları kapsamındaki ikinci durağı Hayat Mustafa Kemal Üniversitesi oldu.

Mustafa Kemal Üniversitesi Konferans Salonunda “Bilinçli Genç Olmak” başlıklı söyleşinin moderatörlüğünü Gazeteci-Tv program sunucusu Şaban Özdemir yaptı.

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’nın da katıldığı programa öğrenciler ve akademisyenler yoğun ilgi gösterirken gençliğin günümüzde geldiği noktaya ilişkin Tarhan, önemli paylaşımlarda bulundu.

Öğrencilerden gelen soruları da cevaplarken program Prof. Dr. Hasan Kaya’nın Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a teşekkür plaketi takdim etmesinin ardından sona erdi.

Tarhan Hataylı ailelere “Değişen Dünya” yı anlattı

Hatay programlarının sonuncusu İlim Yayma Cemiyeti Hayat Şubesinin koordinatörlüğünde Erol Bilecik Konferans Salonunda yapıldı. “Değişen Dünya ve Aile” başlıklı söyleşinin moderatörlüğünü Gazeteci- Tv Program sunucusu Şaban Özdemir üstlendi. Çok sayıda STK yönetici ve üyesinin de katıldığı programda Tarhan’a ilgi yine yoğun oldu.

Değişen dünya içinde ailenin önemini vurgulayan Tarhan burada da katılımcılardan gelen sorulara cevap verdi.

Tarhan programında sonunda oluşturulan kitap imza standında okurların kitaplarını imzaladı. Kitap imzada uzun kuyruklar oluşturan okurlar Tarhan ile bir süre de sohbet etme imkanı buldu.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al