PROF. DR. TARHAN ANLATIYOR

PROF. DR. TARHAN ANLATIYOR

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, son bir ay içinde dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirilen psikiyatri kongrelerini ve psikiyatrideki son gelişmeleri anlatıyor.

 


Ruh sağlığı üzerine merak edilen her şeyi bu akşam İyi Bak Kendine'de bulacaksınız.

Depresyondan panik atağa, anksiyete bozukluğundan çift sorunlarına, şizofreniden bipolar bozukluk ve bağımlılığa kadar aklınıza gelebilecek, kişinin ruh sağlığını bozan psikiyatrik tablolara dair her konuyu, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan anlatıyor.

Bir ay içinde biri Hawaii'de diğeri de Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da psikiyatri alanında dünyaca ünlü bilim adamlarının katılımıyla gerçekleştirilen kongrelere katılan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, psikiyatrideki son gelişmeleri her yönüyle anlatıyor.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" bu akşam ÜLKE tv ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, konu sınırlaması yok. Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan merak edilen her şeyi sizler için cevaplıyor.

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.

Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al