Prof. Dr. Karakaş eğitim toplantısının konuğuydu

Özgül Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu birlikteliği ve kontrol gruplarının Bataryası konularında çalışmalarıyla bilinen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sirel Karakaş, Üsküdar Üniversitesi’nin konuğuydu.

Prof. Dr. Karakaş eğitim toplantısının konuğuydu

Özgül Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu birlikteliği ve kontrol gruplarının Bataryası konularında çalışmalarıyla bilinen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sirel Karakaş, NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi'nin konuğuydu.

Bilimsel Eğitim Toplantısında bir sunum yapan Karakaş, kendi geliştirdiği ilk nöropsikoloji testler topluluğu olan bilnot bataryasına ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği Bilimsel Eğitim Toplantıları devam ediyor. Prof. Dr. Rasim Adasal Konferans Salonunda, Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantının bu haftaki konuğu Prof. Dr. Sirel Karakaş idi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

Hacettepe Üniversitesi Deneysel Psikoloji Uzmanlık Alanı emekli öğretim üyesi olan, Hacettepe Üniversitesi KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi Nörometrika şirketinin kurucu ortak ve yöneticiliğini yürüten aynı zamanda Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan, akademisyenliğine ise Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü Başkanlığı göreviyle sürdüren Prof. Dr. Sirel Karakaş, alanında önemli çalışmalarıyla biliniyor. Karakaş kendi geliştirdiği, ilk nöropsikoloji testler topluluğu olan Bilnot bataryasına ilişkin akademisyen, doktor ve psikologlardan oluşan katılımcılara bataryaya ilişkin bilgiler verdi. İlgiyle karşılanan Karakaş bilimsel eğitim toplantısının ardından Türkiye’nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’ni gezdi. Karakaş yetkililerden bilgi aldı. Şaban Özdemir (NPGRUP)

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al