Prof. Dr. Erciyeş’in Kitabı Amazon’da İlk Sırada!

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kayhan Erciyeş’in yazmış olduğu “Distributed Graph Algorithms for Computer Network” kitabı Japon Amazon’da yüzlerce kitap arasından "Computer Networks" dalında en çok satan kitap oldu.

Prof. Dr. Erciyeş’in Kitabı Amazon’da İlk Sırada!

Erciyeş, Springer, Computer Communication Series yayınevinden çıkan kitapta bilgisayar ağları problemlerinin graf (çizge) teorisi yöntemleri ile çözen algoritmaları ele aldı.

“Tamamen çizge teorisi kullanılan ilk kitap”

Erciyeş, araştırma kitabını yazma sebebini şu şekilde değerlendirdi:

“Bu konuyla ilgili daha önce yazılmış bir kitap bulunmamakta. Dağıtık algoritmalar üzerine kitaplar var ama yazmış olduğum bu eser, tamamen çizge teorisi kullanılan ilk kitap. Bu konuda araştırma yaparken kaynak bulmam çok zor olmuştu. Araştırmacılara yardımcı olmak düşüncesiyle kaynakların hepsini tek bir esere topladım.” Dedi.

Erciyeş’in başka bir kitabı olan Complex Networks (CRC Press,Taylor and Frabcis) de üç kategoride 1’inci, 2’nci ve 3’üncülük almıştı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencileri, regl tabularını yıkmak ve regl yoksulluğunu azaltmak amacıyla “Saklayac
  • ‘Biz Geleceğiz’ projesi ile 435 öğrenciye cinsel istismar, farkındalık ve önleme eğitimi verildi.
  • Randevu Al