PROF. DEMİRALP'İ AĞIRLADIK

PROF. DEMİRALP'İ AĞIRLADIK

NP GRUP

NP İSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi haftalık rutin olarak düzenlediği Bilimsel Eğitim toplantılarına bir yenisini daha ekledi.

Hastanenin bu haftaki konuğu çalışmalarıyla tıp dünyasına önemli katkılarda bulunan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Demiralp oldu.

Demiralp, NPGRUP bünyesindeki doktor ve psikologlarla, NP İSTANBUL Hastanesi Biyomedikal Sorumlusu Ali Bayram ile birlikte 2 yıldır üzerinde çalıştığı "Eş zamanlı EEG/FMRI Analizlerinde durağan hal görsel uyarım tepkilerinin rezonans fenomoni" konulu makalesini paylaştı.

NP İSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın da bulunduğu doktor ve psikologlara Demiralp, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Zaman zaman beyin fırtınası şeklinde gerçekleşen toplantıda Demiralp, TÜBİTAK destekli çalışmayla Fonksiyonel MR'ın  hassasiyetini artırmayı amaçladıklarını söyledi. Fonsiyonel MR ve EG'nin birleştirilmesi üzerinde dünyadaki çalışmaların 10 yıldan bu yana sürdüğünü ifade eden Demiralp, beyin içerisinde rezonansla çalışan şebekelerin tespit ve görünümü açısından çalışmanın tıp dünyasına büyük katkısının olacağına dikkat çekti.

Katılımından ötürü duyduğu memnuniyeti ifade eden NP İSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan Demiralp'e çiçek takdim etti.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al