POLİS GÜZEL KONUŞACAK

POLİS GÜZEL KONUŞACAK

A.A

Telsiz merkezinde görevli olmak  üzere çeşitli birimlerden 144 personele güzel konuşma eğitimi verilecek.

 


Adana Emniyet Müdürlüğü  tarafından başta “155 Polis İmdat Hattı” ile telsiz merkezinde görevli olmak  üzere çeşitli birimlerden 144 personele güzel konuşma eğitimi verilmeye  başlandı.

“Vatandaş memnuniyetine” büyük  önem vererek hizmetlerini yürütmeyi hedefleyen Adana Emniyet Müdürlüğü, “Emniyet  Mensupları İçin Sağlıklı Yaşam Destek Projesi” kapsamında polislerin fiziki  görünümünün daha sportif olması için çalışmalar yaptı.

Polisin vatandaşla olan iletişimini güçlendirmek amacıyla da çalışma  başlatan emniyet müdürlüğü, 155 Polis İmdat Şube Müdürlüğü başta olmak üzere,  “emniyet haber merkezi” olarak bilinen Muhabere Şube Müdürlüğünde görevli  personelin güzel konuşma eğitiminden geçirilmesini hayata geçirdi.

Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Diksiyon Eğitimi  Programı”nın kapsamı genişletilerek Asayiş, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve  Organize Suçlarla Mücadele, Trafik Denetleme, Bölge Trafik, Toplum Destekli  Polislik, Çocuk, Radyo-TV ve Foto Film Şube Müdürlükleri ile polis merkezi  amirliklerindeki görevli personel de eğitime dahil edildi.

Mayıs ayına kadar sürecek eğitim kapsamında 3 emniyet amiri, 1  başkomiser, 140 polis memuru olmak üzere toplam 144 personele, Çukurova  Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu, Çukurova Belediyesi Tiyatrosu  oyuncularından Halil İbrahim Kurum tarafından güzel konuşma sanatı öğretilmeye  başlandı.

Haftada iki kez bir araya geldiği personele öncelikle doğru nefes alma ve  kullanma ile ses çalışmaları yaptırırken, gelen telefon çağrıları ve birebir  görüşmelerdeki karşılama hitaplarının nasıl olması gerektiğini anlatılıyor.

Güzel bir diksiyona sahip olmak için verilen örnekleri sırasıyla telaffuz  etmeye çalışan polisler, kendi aralarında yaptığı hatalara da gülmeden edemiyor.  Haftada iki gün toplam 6 saat süren çalışmalarda, konuşmada yapılan hatalar,  defalarca doğru telaffuz ve tonlamaların tekrar edilmesi suretiyle düzeltilmeye  çalışılıyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al