PLANLAYIN STRES YAPMAYIN

PLANLAYIN STRES YAPMAYIN

Anneyizbiz
 
Her ay stres yaşamak istemiyorsanız ütçenizi planlamaya başlayın. Yaşam standardınızı da düşürmeden bu fikirleri mutlaka uygulamaya geçin.


ALIŞVERİŞE YALNIZ ÇIKIN

Alışverişe özellikle çocuklarınız olmadan yalnız çıkmalısınız. Çocuklar mutlaka her gördüklerini isteyeceklerdir. Bu da sizin hem zamanınızı, hem enerjinizi hem de bütçenizi olumsuz yönde etkilemesine sebep olacaktır.

Ayrıca alışveriş mağazalarındaki tuzaklardan da kaçının. Gerçekten ihtiyacınız olmayan ürünlere indirimde olduğu için boşuna para harcamayın.

MUTFAK ALIŞVERİŞİNİZİ KENDİ MAHALLENİZDEN YAPIN


Eğer güvenilir bir yerden yiyecek ve içeceklerinizi almak istiyorsanız, bildiğiniz manavları ve kasapları tercih edin. Marketlerde satılan ürünlerden hem daha uygun fiyata satın alabilir hem de pazarlık etme imkanı bulabilirsiniz.

SEBZE VE MEYVELERİNİZİ KENDİNİZ YETİŞTİRİN


Domates ve biberinizi yetiştirmek sizin elinizde. Bunun için bahçeli bir evinizin olması şart değil. İstedikten sonra balkonunuzda hatta mutfak pencerenizin içerisinde bile sebze ve meyvenizi yetiştirmeniz mümkün.

Böylelikle hem tasarruf etmiş olursunuz hem de çocuklarınıza hormonsuz, organik besinler yedirebilirsiniz.

YİYECEKLERİ PİŞİRDİKTEN SONRA DOLAPTA SAKLAYIN


Yemekten sonra her kalan yiyeceği çöpe dökmeyin. Çocuklarınızın yemediklerini poşet ya da kaplara koyup dondurucuda saklayın. Tabii ki dolapta her yemeği saklamanız mümkün değil; ayrıca yiyeceklerinizi en fazla 1,2 gün içerisinde tüketin.

Tüm bu önerileri uygulamaya başlarsanız daha planlı ve bilinçli alışveriş yapabileceksiniz. Böylece aile bütçenizde ne kadar tasarruf ettiğinizi siz de göreceksiniz.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al