Perili evlere özel indirim yapılır!

Amerikalı DiedIn House adlı internet sitesi, evlerin adli suç kaydını sunuyor. Hayalet, intihar, cinayet gibi vakalar, ev fiyatlarını yüzde 30'a varan oranda düşürüyor.03 Kasım 2015Perili evlere özel indirim yapılır!

Perili evlere özel indirim yapılır!
Paylaş:

Hayaletlerden korkuyor ya da ev alırken korkularınızı pazarlık malzemesi yapmak istiyorsanız, Amerikalı DiedInHouse adlı internet sitesine göz atın.

2013 yılında ABD'li yatırımcı Roy Condrey tarafından kurulan internet sitesi, 118 milyon resmi evrakla, ABD'de yeni bir emlak pazarı açtı.

Site, sadece 12 dolar karşılığında satın almak istediğiniz evle ilgili 1980 yılından bu yana tutulan tüm resmi belgeleri sunuyor.

Belgelerin içeriğinde; evde hayaletlerin olup olmadığı, işlenen bir cinayet ya da intihar vakası yaşanıp yaşanmadığı, kimlerin hangi şartlarda öldüğü, çıkan yangınlar gibi tüm geçmiş adli kayıtlar bulunuyor.

Ayrıca evin uyuşturucu imalatında kullanılıp kullanılmadığı ya da AIDS gibi ölümcül hastalıkların yaşanıp yaşanmadığına dair tüm bilgilere ulaşılabiliyor.

HAYALETE İNANANLARIN ORANI YÜZDE 45

DiedInHouse sitesinin resmi sayfasında, ölümlerin evin fiyatını düşürdüğü belirtiliyor.

Cinayet gibi trajedilerle sonuçlanan vakalarda ise evin değeri yüzde 25'e kadar azalabiliyor. Forbes dergisine göre bu oran zaman zaman yüzde 30'a kadar çıkabiliyor.

Yapılan bir araştırma ise, ABD'lilerin yüze 45'inin hayaletlere inandığını gösteriyor.

FORBES DERGİSİBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: