Patronun isteyeceği en kötü şey ne olabilir?

Verilmiş sadakanız varmış. İşyerinde hepimize sıkıcı ya da hoşumuza gitmeyen görevler verilmiştir mutlaka. Ama inanın çok daha kötüsü olabilirdi…

Patronun isteyeceği en kötü şey ne olabilir?

İnanmıyor musunuz? Fikir edinmek için Quora adlı soru-cevap sitesinde “İşyerinde patronun yapmanızı istediği en kötü şey neydi?” sorusuna verilen yanıtlara baktık. İşte onlardan birkaçı…

PİS İŞLER

Yapılması gereken pis bir iş olduğunda bazı patronlar buna nasıl yaklaşmaları gerektiğini bilir ve astlarına havale eder. Marti LaChance “bir bakkalda rafların altında birikmiş çürüyen fare ölülerini temizlemek” zorunda kalmış.

Ancak ismini vermek istemeyen başka birinin başına gelenlerin yanında bu pis iş bile temiz kalıyor. Quora’nın sorusuna cevabında bu kişi şunları anlatıyor:

 “Büyük bir havayolu şirketinde uçuş görevlisi olarak çalışırken menajerim benden, tuvalette sifonun alıp götüremediği büyük bir dışkı parçasını temizlememi istedi. Üç sürahi kaynar suyla zor parçaladım. Korkunçtu… Kokusu… Görüntüsü… Milyonlarca mikroskobik dışkı parçasının üstüme üstüme geldiğini düşünmek çok fenaydı.”

‘BANYO YAP!’

Matt Wertell ise kirli ve pis kokan bir iş arkadaşına banyo yapmasını söylemek zorunda kalmış. Patronu o halde ona yaklaşmak istemediğinden. Olayı şöyle anlatıyor Wertell:

“Üniversiteye giderken bir teorik fizik grubunda çalışıyordum. Çok yer gezdim ama hiçbir yerde deha ile çılgınlık arasında bu grubunki kadar ince bir çizgi görmedim… Bu insanlar, işlerinin düzenli bir parçası olarak, bir denklemle ofise gidip yemeden, içmeden aylarca onu çözmeye uğraşıyor. Bazen banyo yapmayı da unutuyorlar.”

Böyle bir ortamda patron ondan bu tuhaf istekte bulunmuş. “Bir genç vardı; en az bir aydır banyo yapmamıştı”. Wertell ona uygun bir şekilde söyleyebilmek için 20 dakika dönüp dolandığını anlatıyor.

Ancak bu arkadaş bu ince banyo denklemini anlayamamış. Sonunda Wertell ona sert ültimatomu vermek zorunda kalmış: “Profesör X banyo yapıp temizlenmeden ofise giremeyeceğini söylüyor” demiş. Arkadaşı nihayet durumu anlamış ve yarım saat sonra sorun hallolmuş.

SUÇ ORTAĞI?

Üstler bazen astlarını kendi menfur eylemlerinin üstünü örtmek için kullanır. Aaron Wallis de bir keresinde patronunun bir önceki gece kendi masasında kullandığı uyuşturucu artıklarını temizlemek zorunda kalmış.

Bu olay basit gibi görünse de ciddi sonuçlar doğurmuş. “İşimi iyi yapmamış olmalıyım ki birkaç gün sonra uçağa binmek için havaalanına gittiğimde güvenlik için bekletilen köpekler kokladı beni ve arama yapmak için soyundurdular,” diyor Wallis.

KÖTÜ HABER VERMEK

Stephen Newton’a ise çok fena bir görev verilmiş. Patronu ondan “10 yakın iş arkadaşından ikisini işten çıkarılmak üzere seçmesini istemiş”.

BBC TÜRKÇE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Capgras Sendromu, sahtekarlık sendromu veya Capgras sanrısı olarak da biliniyor.
  • Bazı insanların özgüven eksikliği ya da geçmişte yaşadığı güven sarsıcı ilişkiler nedeniyle diğer insanlarla kurduğu ilişkilerde duygusunu paylaşmakta
  • Evde bakım h.izmeti, bireylerin daha mutlu olmasını sağlıyor
  • Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Nedir? Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Belirtileri Nelerdir= Anksiyete (kaygı) Bozukluğu tedavisi Nasıl Yapılır? Anksiyete (k
  • Sevginin de dili var. Çok basit davranışlarla evliliğinizi kalıcı, mutlu ve daha huzurlu kılabilirsiniz. Rektör Tarhan sevgi dilinin sırlarını anlatıy
  • Enerjiyi düşüren davranışların başında karşı tarafı kırmamak için ‘hayır’ diyememenin geldiğini vurgulayan uzmanlar, kişisel algılamaların da olumsuz
  • Randevu Al