Patent süreci için Üsküdar Üniversitesine geldiler

Patent süreci için Üsküdar Üniversitesine geldiler. BFF’de dereceye giren öğrenci projelerinde patent süreci başladı!

Patent süreci için Üsküdar Üniversitesine geldiler

Üsküdar Üniversitesinin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle liselere yönelik gerçekleştirdiği gençleri gözlemlemeye, düşünmeye, araştırmaya ve proje üretmeye yönlendirmeyi amaçladığı 6. Bilim Fikir Festivali’nde dereceye giren öğrencilerin projelerinin patent ve faydalı model süreçleri başladı.

Üsküdar Üniversitesi, bu yıl da Bilim Fikir Festivalinde kendi kategorilerinde ilk 3 dereceye giren projelerin patentlenmesi süreci ile genç araştırmacıların bilim yolculuklarında yeni fikirler üretme heyecanını canlı tutmayı hedefliyor. Üsküdar Üniversitesi öğrencilerin bilimsel çalışmalarına katkıda bulunmaya, başvurularına danışmanlık ve ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Patent süreci için Üsküdar Üniversitesine geldiler

Bu kapsamda 6’ıncı Bilim ve Fikir Festivalinde dereceye giren projelerin sahibi öğrenciler patent süreci için Üsküdar Üniversitesindeydi. Öğrenciler BFF Koordinatörü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel ile bir araya geldi, patent süreçlerini değerlendirdi.

Öğrenci ve danışman öğretmenleri öte yandan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile de görüştü. Tarhan, öğrencileri bir kez daha tebrik etti.

“Yaratıcı fikirler bekleniyor”

Üsküdar Üniversitesi, özgün fikirleri olan ve girişimcilik ekosistemine dâhil olmak gençleri sonraki yıllarda da üniversite bünyesinde yapılacak olan Bilim ve Fikir Festivaline katılmaya davet ediyor.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al