Patent süreci için Üsküdar Üniversitesine geldiler

Patent süreci için Üsküdar Üniversitesine geldiler. BFF’de dereceye giren öğrenci projelerinde patent süreci başladı!

Patent süreci için Üsküdar Üniversitesine geldiler

Üsküdar Üniversitesinin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle liselere yönelik gerçekleştirdiği gençleri gözlemlemeye, düşünmeye, araştırmaya ve proje üretmeye yönlendirmeyi amaçladığı 6. Bilim Fikir Festivali’nde dereceye giren öğrencilerin projelerinin patent ve faydalı model süreçleri başladı.

Üsküdar Üniversitesi, bu yıl da Bilim Fikir Festivalinde kendi kategorilerinde ilk 3 dereceye giren projelerin patentlenmesi süreci ile genç araştırmacıların bilim yolculuklarında yeni fikirler üretme heyecanını canlı tutmayı hedefliyor. Üsküdar Üniversitesi öğrencilerin bilimsel çalışmalarına katkıda bulunmaya, başvurularına danışmanlık ve ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Patent süreci için Üsküdar Üniversitesine geldiler

Bu kapsamda 6’ıncı Bilim ve Fikir Festivalinde dereceye giren projelerin sahibi öğrenciler patent süreci için Üsküdar Üniversitesindeydi. Öğrenciler BFF Koordinatörü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel ile bir araya geldi, patent süreçlerini değerlendirdi.

Öğrenci ve danışman öğretmenleri öte yandan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile de görüştü. Tarhan, öğrencileri bir kez daha tebrik etti.

“Yaratıcı fikirler bekleniyor”

Üsküdar Üniversitesi, özgün fikirleri olan ve girişimcilik ekosistemine dâhil olmak gençleri sonraki yıllarda da üniversite bünyesinde yapılacak olan Bilim ve Fikir Festivaline katılmaya davet ediyor.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencileri, regl tabularını yıkmak ve regl yoksulluğunu azaltmak amacıyla “Saklayac
  • ‘Biz Geleceğiz’ projesi ile 435 öğrenciye cinsel istismar, farkındalık ve önleme eğitimi verildi.
  • Randevu Al