OYUNLAR PSİKOLOJİYİ DÜZELTTİ

OYUNLAR PSİKOLOJİYİ DÜZELTTİ

DHA

Erzurum'un kış sporları ile dünyaya açılmasını sağlayan önemli yatırımları, ruh sağlığını olumlu yönde etkiliyor.

 


2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları sayesinde yöre halkının psikolojisinin düzeldiğini bildirdi. Erzurum'un kış sporları ile dünyaya açılmasını sağlayan önemli yatırımlarının, bölge insanının sağlığını olumlu yönde etkilediği ortaya çıktı.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Serkan Eröz, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları sayesinde yöre halkının psikolojisinin düzeldiğini bildirdi. Erzurum'un kış sporları ile dünyaya açılmasını sağlayan önemli yatırımlarının, bölge insanının sağlığını olumlu yönde etkilediği ortaya çıktı.

Uzman Dr. Mustafa Serkan Eröz, perşembe günü başlayacak ve 6 Şubat günü sona erecek 25'inci kış oyunlarının heyecanı nedeniyle hastanelerin servislerine başvuran hasta sayısında geçen yıllara oranla büyük düşüş olduğuna dikkati çekti. Uzman Dr. Eröz, kış oyunlarının bu yıl Erzurum'da yapılacak olmasının depresyona bile iyi geldiğini belirterek, şöyle dedi:

"Şehirde yaşayanlar oyunlar öncesi tatlı bir telaşa girdi. Gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlamak, Türk örf ve adetlerini tanıtma isteği ön plana çıktı. Hayata küsmüş kişiler bile heyecanlandı. Devlet adamlarının sık sık Erzurum'a gelişi yapılan yatırımlar halkı sevindiriyor. Geçen yılın Ocak ayı ile bu yılın aynı ayında kliniğe gelen hasta sayısında büyük bir düşüşün olması da bunun göstergesidir."

Başbakan Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu ile birlikte Erzurum'a gelmesinin insanların yaşadığı yerle gurur duymasına sebep olduğunu beliten Dr. Mustafa Serkan Eröz, şöyle konuştu: "Belki daha evvel futbolda birinci ligde olan Erzurumspor'un müsabakalarına ailece gidilemiyordu. Ama şimdi aynı stat ve tesislere kış oyunlarını görmek için ailece biletler alınmaya başlandı.

Çoluk- çocuk birlikte yapılacak bu faaliyetlerin planlanmasına başlandı. Ailenin bir arada tutulmasına bunlar çok yarar sağlar. Öte yandan yine depresyonda gözlenen değersizlik düşüncesi Erzurum'un bu kadar ön plana çıkmasıyla azalmaya başladı. Yapılan yeni yollar, kayak tesisleri, ışıklandırmalar insanlara umut verdi. Bizim hastanemiz de de olimpiyatlarla ilgili her türlü önlem alınmaya çalışılıyor, planlamalar yapılıyor. Hatta gelecek misafirlerin hastalanmaları halinde neler yapılacağının tek tek programlaması yapılıyor."

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al