OYUN GASP YAPTIRDI

OYUN GASP YAPTIRDI

DHA

Adana'da öğrenci, kırtasiye dükkanında iş yeri sahibi kadını bıçakla gasbederek kaçmak isterken yakalandı.

 


Lise öğrencisinin bilgisayar oyunu bağımlısı olduğu, şifre bedeli için gasp girişiminde bulunduğu ileri sürüldü.

İddiaya göre, bir Anadolu lisesinin 10. sınıfında öğrenim gören H.C, kitap ve kırtasiye dükkanına müşteri gibi girerek, arka kısımda çalışan iş yeri sahibi Ç.A.'yı (30) önce bıçakla tehdit etti, daha sonra darp etti.

H.C, genç kadının çığlıklarını duyan 2 kişinin dükkana girmesi üzerine, kasadaki bir miktar parayı aldıktan sonra kaçtı. Çevredekiler tarafından kovalanmaya başlayan H.C. yakındaki İmam Hatip Lisesinin bahçe duvarını aşmak isterken vatandaşlar ve polisler tarafından yakalandı.

Yaşadığı korkuyla şoka giren genç kadın 112 Acil Servis ambulansı ile Kozan Devlet Hastanesine kaldırıldı. 14 yaşındaki zanlı H.C. ise önce karakola daha sonra sağlık raporu için Kozan Devlet Hastanesine getirildi.

Bilgisayar oyunu bağımlısı olduğu ileri sürülen H.C'nin internet üzerinden oynanan aksiyon ve şiddet içerikli bir oyunda satın almak istediği oyun karakteri için şifre bedeli bulmaya çalıştığı ve gasbı da bu yüzden gerçekleştirdiği iddia edildi.

Polis olaydan sonra iş yerinde parmak izi çalışması yaptı. Yaşanan olayın bir bölümü ise güvenlik kameralarına yansıdı. Ç.A. iş yerinde yalnız kaldığı sırada karşısında zanlıyı gördüğünü, saldırganın ağzını kapatarak kendisini darp ettiğini belirtti.

A.şunları söyledi:

“İş yerinde kasa raporu almak için arkaya yönelmiştim. Kolonun arkasında bir karartı hissettim. Birden karşıma maskeyle o kişi çıktı. Eliyle ağzımı kapatıp 'Seni öldüreceğim Allah'ın belası diye bağırmaya başladı.' Bir anlık hareketle elini ısırdım. Bu kez daha şiddetli şekilde başıma vurmaya başladı. Elindeki bıçağı da görünce öleceğimi düşünürken, dükkana 2 kişi girdi. Onları görünce 'üçünüzü de öldürürüm diye bağırmaya başladı.' Panikle arkaya doğru kaçınca. Gücümü toplayıp dışarı kaçtım. Kasadan para aldığını gördüm.”

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al