OYUN GASP YAPTIRDI

OYUN GASP YAPTIRDI

DHA

Adana'da öğrenci, kırtasiye dükkanında iş yeri sahibi kadını bıçakla gasbederek kaçmak isterken yakalandı.

 


Lise öğrencisinin bilgisayar oyunu bağımlısı olduğu, şifre bedeli için gasp girişiminde bulunduğu ileri sürüldü.

İddiaya göre, bir Anadolu lisesinin 10. sınıfında öğrenim gören H.C, kitap ve kırtasiye dükkanına müşteri gibi girerek, arka kısımda çalışan iş yeri sahibi Ç.A.'yı (30) önce bıçakla tehdit etti, daha sonra darp etti.

H.C, genç kadının çığlıklarını duyan 2 kişinin dükkana girmesi üzerine, kasadaki bir miktar parayı aldıktan sonra kaçtı. Çevredekiler tarafından kovalanmaya başlayan H.C. yakındaki İmam Hatip Lisesinin bahçe duvarını aşmak isterken vatandaşlar ve polisler tarafından yakalandı.

Yaşadığı korkuyla şoka giren genç kadın 112 Acil Servis ambulansı ile Kozan Devlet Hastanesine kaldırıldı. 14 yaşındaki zanlı H.C. ise önce karakola daha sonra sağlık raporu için Kozan Devlet Hastanesine getirildi.

Bilgisayar oyunu bağımlısı olduğu ileri sürülen H.C'nin internet üzerinden oynanan aksiyon ve şiddet içerikli bir oyunda satın almak istediği oyun karakteri için şifre bedeli bulmaya çalıştığı ve gasbı da bu yüzden gerçekleştirdiği iddia edildi.

Polis olaydan sonra iş yerinde parmak izi çalışması yaptı. Yaşanan olayın bir bölümü ise güvenlik kameralarına yansıdı. Ç.A. iş yerinde yalnız kaldığı sırada karşısında zanlıyı gördüğünü, saldırganın ağzını kapatarak kendisini darp ettiğini belirtti.

A.şunları söyledi:

“İş yerinde kasa raporu almak için arkaya yönelmiştim. Kolonun arkasında bir karartı hissettim. Birden karşıma maskeyle o kişi çıktı. Eliyle ağzımı kapatıp 'Seni öldüreceğim Allah'ın belası diye bağırmaya başladı.' Bir anlık hareketle elini ısırdım. Bu kez daha şiddetli şekilde başıma vurmaya başladı. Elindeki bıçağı da görünce öleceğimi düşünürken, dükkana 2 kişi girdi. Onları görünce 'üçünüzü de öldürürüm diye bağırmaya başladı.' Panikle arkaya doğru kaçınca. Gücümü toplayıp dışarı kaçtım. Kasadan para aldığını gördüm.”

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al