ORGAZM TAKLİDİNİ BEYİN ELE VERİYOR

ORGAZM TAKLİDİNİ BEYİN ELE VERİYOR

ORGAZM TAKLİDİNİ BEYİN ELE VERİYOR Bilim adamları, kadınların orgazm taklidi yapıp yapmadığını bilimsel olarak anlamanın mümkün olduğunu açıkladı.

Hollanda'nın Groningen Üniversitesi'nden Dr. Gert Holstege, '19-49 yaşları arasındaki 13 çift üzerinde araştırma yaptık. Çekilen beyin tomografileri sayesinde bir kadının orgazm taklidi yapıp yapmadığını artık anlıyabiliyoruz. Orgazm olan kadının beyni tamamen bloke oluyor. Korku, üzüntü veya sevinç gibi duygular hissetmiyorlar. Orgazm taklidi yapan kadınların ise sadece beyinciklerinde faaliyet görülüyor. Beyinde herhangi bir hareketlilik gözlemleyemedik.

SEKS SIRASINDA ÇORAP GİYİN!

Erkek orgazmının süresi çok daha kısa olduğu için tomografi çekmekte zorlandık. Ancak, erkekler sadece fiziksel temas üzerinde yoğunlaşıyor. Kadınların orgazmı daha karışık. Kadınlarda fiziksel temasın yanı sıra duygusal düşünce de önemli. Çevre şartları ve seks yapılan mekanın atmosferi de diğer etkenler. Ayrıca, çorap giyen çifler daha iyi orgazm oluyor. Seks sırasında çorap giyen çiftlerin orgazm olma oranlarının yüzde 50'den yüzde 80'e çıktığını gördük. Seks sırasında sadece partnerinize konsantre olursanız orgazmın kalitesi artıyor' dedi.

KAYNAK: //www.aksam.com.tr/

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Randevu Al