Orgazm Çözülebilir mi?

Orgazm Çözülebilir mi?

Orgazm Çözülebilir mi?— Orgazm sorunu kadınlarda çok sık rastlanan bir sorun mudur? Bu çözülebilir bir sorun mudur ve öğrenilebilir mi?

—Orgazm sorununa kadınlarda sık rastlanır. Çözülebilir ve öğrenilebilir. Nitekim batı ülkelerinde kendi kendine yardım ve mastürbasyon tekniklerinin öğretildiği kitapların yaygınlaşmasıyla, orgazm olamama sorunuyla doktora başvuranların sayısı azalmıştır.

Şu noktaları da unutmamak gerekir: Bazı erkekler kendileri her orgazm olduğunda kadının da orgazm olmasını beklerler, bu gerçekleşmezse kendilerini yetersiz hissedip kadını (bazen de zorla) doktora götürürler. Bazen de kadının orgazm olamamasının sebebi erkeğin erken boşalmasıdır.

Bazen cinsel ilişki yeterince doyurucudur. O zaman orgazm olamama fazla sorun teşkil etmez. Cinsel ilişkiden zevk alan, partnerini arzulayan, ama orgazm olamayan (veya seyrek olarak orgazm olan) çok sayıda kadın vardır. Bu tür bir cinsellik genellikle erkek için de kadın için de yeterlidir. Ancak cinsel isteksizlik de duruma eşlik ediyorsa, problemin boyutu büyür. Nitekim orgazm bozukluğunun önemli sebeplerinden biri, istek azlığıdır, hatta partnerle cinsellik dışındaki ilişkinin bozuk olmasıdır.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Vajinismus ( Vaginismus ) ; vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması sonucunda cinsel birleşmeyi ağrılı ve/veya imkansız hale getirmes
  • Whatsapp'ta kullandığınız ikonlar cinsel yaşantınızı açığa çıkarıyor.
  • Vajinismus, vajinal giriş düşüncesi veya girişimi karşısında gösterilen, istem dışı, bedensel ve ruhsal tepkiler olarak tanımlanır...
  • Yoğun iş hayatı, ekonomik sıkıntılar cinsel hayatınızı vurmasın!
  • Çocuklarda cinsel gelişimin aşamaları nelerdir? Çocuklarda cinsel gelişim, önem sırasına göre sıralanabilecek birçok etkenle belirlenir.
  • Evlilikte ideal eşi arayanlar ya da ideal eşini bulamadığını düşünenler üzülmeyin. Uzmanlara göre evlilikte her açıdan denk ve uyumlu eş bulunmasını b
  • Randevu Al