Deprem Travma Psikolojisi

Onun da psikolojik sorunları var

Justin Bieber hayran buluşmalarını psikolojik sebeplerden iptal etti.

Onun da psikolojik sorunları var

Çocuk yaşta girdiği müzik piyasasında sevgiden de, nefretten de payına düşeni fazlasıyla alan Justin Bieber, bütün bu aşk-nefret ilişkisine artık dayanamıyor. Aylar öncesinden planlanan hayranlarla buluşma etkinliklerini tek tek iptal eden Bieber, önceki gün yaptığı açıklamada, "Hayranlarımla buluşamayacağım. Bunu yapmak için, zihnen ve duygusal olarak çok yorgunum" dedi.

Justin Bieber, gelecek günlerde gerçekleşmesi planlanan 'hayranlarla buluşma' günlerini, 'zihnen ve duygusal olarak çok yorgun olduğu' gerekçesiyle iptal etti. Halbuki sanatçının hayranları onunla yüz yüze gelebilmek için 2 bin dolara kadar ücret ödemişlerdi. Bu yüklü miktarı gözden çıkaranlar, Justin Bieber'ın dün Instagram hesabından yaptığı açıklama sonrasında büyük hayalkırıklığı yaşadılar.

Kanadalı şarkıcı, son albümü 'Purpose' için iki haftadır dünya turnesinde bulunuyor. Turne süresince 114 gece üst üste sahne alacak olan 22 yaşındaki şarkıcı, hayranlarına epey uzun bir Instagram mesajı yazarak, 62 buçuk milyon takipçisine iptal kararının gerekçelerini anlatmaya çalıştı.

Geçtiğimiz günlerde karın kaslarını göstermek için, bir spor merkezinin soyunma odasında kendi fotoğraflarını çekip Instagram'da paylaşan Bieber, fotoğrafın altına "Spora geri döndüm" notunu düştü. Bu fotoğraf yaklaşk 2 milyon beğeni aldı.

Mesajına "Sizleri çok seviyorum" diye başlayan Bieber, "Bütün tanışma ve selamlama etkinliklerimi iptal ediyorum. Sizin gibi mükemmel insanlarla tanışmaktan çok zevk alıyorum ancak kendimi çok bitkin hissediyorum. Başka insanların spiritüel enerjileri bana iyi gelmiyor. Bu beni daha da bitkin ve mutsuz ediyor. Ben insanları gülümsetmek ve mutlu etmek istiyorum ama bunu yaparken kendim de mutsuz olmak istemiyorum" diye yazdı.

Gelen yorumlarda hayranları Bieber'e etkinlikleri iptal etmemesi için baskı yaptılar ancak şarkıcı, "Nasıl üzgün olduğumu anlatamam. Bu benim için gerçekten çok zor. Size hayatınızın en güzel konserini izletebilmek için zihnen sağlıklı kalmam gerekiyor :)" diye bir cevap yazdı.

Bütün bu olaylar Bieber'a çılgınca tapan ve onun için dünyanın bir ucuna neredeyse 'hac yolculuğu'na çıkmaya hazır olan hayranlarını çok mutsuz etti. Bieber'ın turne sırasında güvenlik problemi de yaşadığı ortaya çıktı. Bu sebeple şarkıcının güvenliğinden sorumlu olan şirket, farklı bir çizgide bu etkinliklerin iptaline destek oldu.

Şirket geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, "Justin Bieber'ın konseri sırasında bir güvenlik kazası meydana geldi. Bu da ekibimizi, tanışma ve selamlama etkinlikleri konusunda bir kez daha düşündürdü" diye yazmıştı.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Yaşam yolculuğumuzda bazı anlar vardır ki iyimser olmak, umutlanmak çok zordur. Ancak bazen de iyimser olmaktan, umut etmekten başka çare kalmaz. Zali
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Şanlıurfa Öğretmen Gelişim ve Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Eğitimci
  • Endişe verici bir olaydan sonra kendinizi kötü haberlerle ilgili makale üstüne makale okurken buldunuz mu? Doomscrolling, kötü haber okuma hastalığı.
  • Travmaların hem biyolojik hem de psikolojik olarak insana tamamen zarar veren bir durum olduğunu belirten Psikiyatri Uzmanı Dr. Firdevs Seyfe Şen, tra
  • Dikkat! Sürekli kötü haber okumak bağımlılığa yol açıyor…
  • Depremzede kadınların sahip oldukları sorumlulukların da etkisiyle felaketten çok daha fazla etkilendiğini belirten uzmanlar, kadınların bu dönemden e
  • Randevu Al