ONLAR YAVAŞ YAŞLANIYOR

ONLAR YAVAŞ YAŞLANIYOR

A.A

Divan edebiyatında Kadının güzelliğini tasvir etmek için kullanılan  "benler" araştırmaya konu oldu.

 


İtalyan La Repubblica gazetesinde yer alan habere göre, Londra Kraliyet  Üniversitesinden bir grup bilimadamı, Cindy Crawford, Eva Mendes ve efsanevi  yıldız Marilyn Monroe gibi kadınların güzelliklerinin de sembolü olan benleri  konu alan araştırmalarında, yaşları 18 ile 79 arasında değişen birbirine  benzemeyen 1200 ikiz kadını inceledi.

Araştırmanın sonucunda, yüzden fazla beni olanların kaslarının daha  gergin ve kalpleriyle gözlerinin daha sağlıklı olduğunu gözlemleyen  bilimadamları, bu kişilerin yaşıtlarına nazaran en az 7 yaş daha genç göründüğünü  de tespit etti.

Ben sayısı çok olan insanların kemiklerinin de normalden güçlü olduğunu  belirten bilimadamları, tüm bu olumlu özelliklerin bu kişilerin telomerlerinin  uzun olmasından kaynaklanıyor olabileceğini vurguladı.
Birçok insanda ortalama 30-40 ben oluyor ancak bazı kişilerdi bu sayı  600'e kadar yükseliyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al