Deprem Travma Psikolojisi

Onlar sayesinde konuşuyoruz

ABD’de yürütülen bir araştırma kapsamında, dilbilimciler, kuşları taklit ederek ses çıkaran insanların, içeriği olan konuşmaları maymunları gözlemleyerek öğrendiğini ortaya çıkardı.

Onlar sayesinde konuşuyoruz

ABD’de yürütülen bir araştırma kapsamında, dilbilimciler, kuşları taklit ederek ses çıkaran insanların, içeriği olan konuşmaları maymunları gözlemleyerek öğrendiğini ortaya çıkardı.

onlarsayesindeABD’nin Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) yürütülen araştırmalarda, insanların konuşmayı maymunları taklit ederek keşfettiği ortaya kondu.

MELODİK SESLER KUŞLAR SAYESİNDE

Dilbilimciler, insanların 100 bin yıl önce melodik bir şekilde ses çıkarmayı kuşları taklit ederek öğrenmesinden yola çıkarak, içeriği olan konuşmaların, maymunların gözlemlenmesiyle geliştiğini belirtti. Japonya’da Tokyo Üniversitesi uzmanlarının da katıldığı araştırmada, bugün konuşulan dilin temelinde memeliler ve kuşların rol oynadığı sonucu çıktı.

MEMELİLER VE KUŞLARIN ETKİSİ

Bilim insanları konuşmayla ilgili bu hipotezin geliştirilebileceğini, fakat eldeki veriler ışığında dilin oluşmasına ilişkin en önemli unsurların bu iki hayvan türünün etkileri olduğuna dikkat çekiyor. Araştırma Psychology dergisinde yayımlandı. İnsan dilinin özgün olduğunu söyleyen dilbilimciler, dilimizin eskiye göre hayvanlarla daha benzer olduğuna inanıyor. REUTERS  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al