ONLAR HERŞEYİN FARKINDA

ONLAR HERŞEYİN FARKINDA

AFP
        
Fransa'da yapılan kamuoyu yoklamasına göre, Çocukların çoğunun, ebeveyninin işine duyarlı olduğu ortaya çıktı.


Fransa'da yapılan, 14-17 yaşındaki 500 çocuğun katıldığı kamuoyu  yoklamasına göre, gençlerin çoğu ebeveyninin işinin "stresli, yorucu ve çok zor"  olduğunu düşünüyor, sadece beşte biri bunu "neşeli" buluyor.

"Le Point" dergisinin internet sitesinde yer alan araştırmada,  çocukların, ebeveyninin ne iş yaptığını bildiğini de gösterdi.

Yüzde 90'dan fazla çocuk, ebeveyninin işini tam olarak tanımlayabildi.  Yüzde 91'i babasının, yüzde 84'ü annesinin işini birkaç kelimeyle anlattı.

Anne ve babasının işi konusundaki fikirleri sorulduğunda çocukların yüzde  45'i "stresli ve yorucu" yanıtını verirken, yüzde 10'u işi "çok zor" olarak  nitelendirdi, yüzde 24'ü "neşeli" yanıtını verdi.

Babasının işini "stresli ve yorucu" olarak gören çocukların ise daha  fazla olduğu ortaya çıktı.

Çocukların yüzde 53'ü babasının işini "stresli ve  yorucu", yüzde 18'i "çok zor" olarak nitelendirdi.

Çocukların çoğu düzenli olarak (ayda en az bir kez) babasıyla işi  hakkında konuştuğunu söyledi, yüzde 11'i annesiyle yüzde 19'u ise babasıyla hiç  bu konudan bahsetmediklerini belirtti.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al