'Ölümsüzlük sırrı'nı açıkladı

Google'ın mühendislik direktörü Ray Kurzweil bağışıklık sistemini güçlendirmek için günde 150 vitamin önerdi ve kendisinin de her gün bu kadar vitamin içtiğini söyledi.

'Ölümsüzlük sırrı'nı açıkladı

Google'ın mühendislik direktörü Ray Kurzweil bağışıklık sistemini güçlendirmek için günde 150 vitamin önerdi ve kendisinin de her gün bu kadar vitamin içtiğini söyledi.

olumsuzlukKatıldığı bir konferansta kendisine "mezar taşınızda ne yazmasını isterdiniz" sorusu sorulan Kurzweil, daha önce de defalarca ölümsüz olacağına inandığını belirten bir isim. Kurzweil'e göre ölümsüzlük, insanoğlu için mümkün.

ÜÇ AŞAMALI PLAN

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak, insanlığın daha büyük ısrar ve iştahla cevabını aradığı 'ölümsüzlük' dijital dünyada gerçek olacak. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Google'ın Mühendislik Direktörü Ray Kurzweil 'ölümsüzlük' formülü uğruna bir sistem geliştirdi. Köprüden köprüye ismini verdiği sistem için ilk aşamada günde 150 hap alıyor ve sağlıklı beslenerek spor yapıyor.

ROBOT HÜCRELER KORUYACAK

65 yaşındaki fütürist, 'biyoteknolojik devrim' adını verdiği ikinci aşamada hastalıktan korunmayı, nanoteknoloji isimli safhada ise nanobots isimli robotların yardımıyla bağışıklık sistemini güçlendirmeyi hedefliyor. Bilim insanlarına göre insan beyni 30 yıl sonra bilgisayarlara yüklenecek. Kruzweil, "Hastalıkların hepsini tanıyarak onlar için antikor üretebilecek bir bağışıklık sistemi üretebiliriz. Böylelikle çok daha uzun yaşaşyabiliriz" sözleriyle dijital ölümsüzlüğe ulaşacağını savunuyor. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al