OLMAYAN SESLERİN DUYULDUĞU ALGI BOZUKLUĞU

OLMAYAN SESLERİN DUYULDUĞU ALGI BOZUKLUĞU

NP GRUP

Kişinin gerçeğin dışında algılara sahip olması, korkutucu sesler duyması, eşyayı insan sanması, kokular duyması gibi algı bozukluklarının neler olduğu ve nasıl geliştiği ile ne şekilde tedavi edileceğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Algı bozukluğu nedir? Algı bozukluğu yaşayan kişilerin beyinlerinde ne gibi yanlış sinyaller görülür? Algı bozukluğu kimlerde görülür? Algı bozukluğuna yatkın kişilikler hangileridir? Algı bozuklukları hangi yaşlarda başlar? Algı bozukluklarında cinsiyet farkı var mıdır? Algı bozukluğunda genetik geçişin etkisi var mıdır gibi konular bu akşam İyi Bak Kendine programında gündeme getiriliyor.

Algı bozukluğu olan kişiler ne gibi sesler duyarlar? Bu seslerin sert ve korkutucu olmasının anlamı nedir? Suçlayıcı sesler duyanlar kendilerini nasıl koruyabilirler? İki veya daha fazla sesin birden konuşması durumunda kişi ne gibi sıkıntılar yaşar? Görsel varsanıların yanı sıra dokunma varsanıları yaşanır mı? Olmayan kokuları duyduğunu söyleyen kişilerin yaşadığı algı bozukluğu nedir gibi konuların detaylı biçimde ele alınacağı programın konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Zehra Erol ve NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Özlem Mestcioğlu olacaklar.

Eşyanın gölgesini insan sanan, uyaranların yanlış algılanması ve yorumlanması olan algı bozuklukları hengi sıklıkta yaşanır? Tedavilerinde neler yapılır? Ayaktan tedavi yeterli midir? Psikoterapide neler çalışır gibi gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al