Okyanusa atılan çöpten ayakkabı yaptı

Adidas ve denizlere atılan atıkların azaltılması yönünde çalışmalarını sürdüren Parley for the Oceans bir araya geldi, okyanusa atılan çöplerden ayakkabı yaptı.

Okyanusa atılan çöpten ayakkabı yaptı

Dünyanın en büyük sorunlarından biri bilinçsizce savrulan çöpler. Doğada çürümesi çok uzun zaman alan ve tüm uyarılara karşı önlenemeyen atık sorununa Adidas el attı. Henüz prototip aşamasında olan ayakkabı, okyanuslara atılan çöplerin geri dönüştürülmesiyle birlikte 3D yazıcının kullanılmasıyla ortaya çıktı. Yani Adidas, atık plastikleri kullanarak bir spor ayakkabısı yaptı.

Adidas'tan yapılan açıklamada şirketlerin denizlere bırakılan atıklarla ilgili yeniden düşünmeleri gerektiği kaydedildi.

Adidas'ın henüz piyasada olmayan tasarımlarından birinin kullanıldığı söz konusu ayakkabı ile denizlerdeki kirliliğin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

HÜRRİYET

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al