Okullara kritik yönetim desteği

Üsküdar Üniversitesi ve Kadıköy Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliğiyle, İstanbul Kadıköy ilçesine bağlı devlet okulları ve özel okullar için bir eğitim semineri düzenlendi.

Okullara kritik yönetim desteği

‘Okullarda Kritik Durum Yönetimi’ başlıklı seminer, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi eğitim seminerlerine devam ediyor.

Bu kapsamda İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mert Akcanbaş tarafından okul yöneticileri ve rehber öğretmenlere yönelik “Okullarda Kritik Durum Yönetimi” başlıklı bir seminer düzenlendi.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ndeki seminerde Akcanbaş, 150 eğitimciye; okullarda krize müdahale ekiplerinin nasıl oluşturulacağı, yönetileceği ve gerektiğinde krizle mücadele için neler yapılması gerektiği konusunda önemli bilgiler paylaştı.

Okullarda Kritik Durum Yönetimi Semineri öncelikle terör, iş kazası, trafik kazaları, ani ölümler, doğal afetler, yangın, saldırı, intiharlar ve benzeri kritik durumlar sonucu aniden ortaya çıkan durumlarda neler yapılması gerektiğini içeren bir eğitim olarak, katılımcılar tarafından dikkatle takip edildi.

Okul yöneticileri, bu seminerle birlikte kritik durumlar karşısında travmatik ve stres kontrolü yönetim modelleri konusunda da bilgi sahibi oldu.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al