OKUL STRESİNİ YAZIN ATIYORLAR

OKUL STRESİNİ YAZIN ATIYORLAR

A.A

O sınavdan bu sınava koşturan, çocuklar, son ders zilinin çalmasıyla kavuştukları tatil mutluluğunun tadını çıkarıyor.


Eğitim-öğretim yılı boyunca, o sınavdan bu sınava koşturan, dershane kapılarında daha yüksek puan alabilmek için bekleşen çocuklar, son ders zilinin çalmasıyla kavuştukları tatil mutluluğunun tadını çıkarıyor.

Çocuklar, bütün yılın yoğunluğunu ve yorgunluğunu şimdi de “Yaz Spor Okulları”na giderek atmaya çalışıyor. Belediyelerin ücretsiz veya çok cüzi bir katılım ücretiyle sunduğu bu hizmetle futbol, basketbol ve voleybol oynayan çocuklar, step, tekvando, halk oyunları, Latin dansları veya güreş sporunu öğrenme fırsatı da buluyor.

Okulların kapanmasıyla beraber üç aylık yaz tatiline giren çocuklar, bu süreyi çeşitli spor aktiviteleriyle değerlendirmeye başladı.

İzmir'deki birçok belediye, binlerce çocuğu, sağlıklı yaşam sürmenin ötesinde, sosyalleşmeyi sağlayan, disiplin aşılayan sporun çeşitli dallarıyla buluşturuyor.

Karabağlar Belediyesi Spor Koordinatörü beden eğitimi öğretmeni Coşkun Yanlı, belediyelerin bu hizmetine ilişkin yaptığı değerlendirmede, kış ve yaz spor okullarının bir bütün olduğunu belirtti.

Okulların tatil olmasıyla birlikte yaz programına geçildiğini aktaran Yanlı, özellikle hafta içine kaydırılan çalışmalarla çocukların yaz aylarında güneş ve denizden yararlanmasına da fırsat tanıdıklarını anlattı.

Yanlı, pek çok branşta düzenlenen bu kurslardaki temel amacın herkese spor yaptırabilmek olduğunu vurgulayarak, “Ana amaçlarımızdan biri de başarılı çocuklarımızı belirleyip, onları kulüplerimize katabilmek. Böylece hem İzmir, hem de Türkiye sporuna katkıda bulunabilmek” diye konuştu.

Kurslara ilginin oldukça fazla olduğuna değinen Yanlı, özellikle spor yapacak yer ve imkanı olmayan mahallelere giderek istenilen branşlarda kurs açtıklarını sözlerine ekledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al