Oğullarını 'şaka olsun diye' kaçırdılar

İngiltere'de 12 yaşındaki bir çocuğun ailesi tarafından "şaka olarak kaçırılmasına" polis tepki gösterdi.

Oğullarını 'şaka olsun diye' kaçırdılar

Cheltenham kentinde Pazar gecesi meydana gelen olayda bir görgü tanığı, iki yetişkini çocuğu bir arabanın bagajına yaka paça koyup götürürken görerek polisi aramıştı.

İhbar üzerine polis seferber oldu, derhal geniş çaplı bir arama başlatıldı. İki saat sonra çocuğa ve "çok mahçup bir halde" oldukları bildirilen aileye ulaştılar.

Aile çocuğun arabanın bagajında sadece birkaç dakika kaldığını ve arabanın doğrudan eve gittiğini, burada şakanın çocuğa açıklandığını anlattı.

Çocuk da şaka yapıldığını kısa sürede anladığını söyledi.

Şakayı "uygunsuz ve tehlikeli" diye niteleyen polis kendilerinin soruşturma açmayacağını ancak sosyal hizmetler görevlilerinin aileyi ziyaret edeceğini açıkladı.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Çocuklarda zaman zaman anne-babalarının sözünü dinlememe kendi bildiklerini okuma davranışları görülebiliyor. Bu söz dinlememe durumu ile anne-babala
  • ‘Hayalim iyi bir anne olmak’ diyenlerden misiniz? İyi bir anne olabilirsiniz. Nasıl mı? Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Çocuk ve Ergen R
  • Küçük çocuklar için en kritik yaşlardan biri olan üç yaş, onların kendilerini anlayıp, hayaller kurdukları ve bağımsızlıklarını ilan ettikleri bir yaş
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Randevu Al