ÖĞRETMENLER ŞİKAYETÇİ

ÖĞRETMENLER ŞİKAYETÇİ

DHA

Eğitim-Sen üç okulda 3 öğretmenin öğrencileri tarafından darp edildiğini ileri sürerek MEB’i göreve çağırdı.

 


Geçen günlerde Mithatpaşa İlköğretim Okulu’nda görevli sınıf öğretmeni Ergün Mersinli, Şevket Pozcu Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Nazif Erdem, MTSO Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Mehmet Karabıyık eğitim verdiği öğrencilerinden şiddet gördüğü iddiası ile polise başvurdu. Bunun üzerine Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen harekete geçerek yetkilileri uyardı.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Tevabil Akıncı düzenlediği basın toplantısında Mersin’deki okullarda son bir ay içerisinde öğretmenlere karşı şiddetin arttığına dikkat çekerek, "Üç okulda 3 öğretmenimiz saldırıya uğradı.
Saydığımız bu arkadaşlar buz dağının görünen yüzüdür. Eğer bizler öğretmenlerimizi kurumada acze düşmüşsek, onların can güvenliği içerisinde, huzur içerisinde okullarına gitmelerini, ders vermelerini sağlayamıyorsak ülkemizin ve onun geleceğini koruyamıyoruz demektir" dedi.

Okullarda huzuru olmayan öğretmenlerin verimli de olamayacağını ifade eden Akıncı, "Buradan yetkililere sesleniyoruz, sizler bizim can ve mal güvenliğimizi korumak zorundasınız. Ya can ve mal güvenliğimizi koruyun ya da o makamları boşaltın. Bu tedbirleri alacaklar o makamlara gelsinler" diye konuştu.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al