Deprem Travma Psikolojisi

Öğrencilerimiz turist gibi olmayacak

Yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerine iş garantisi de veriyor. Rektör Tarhan, öğrencilerinin turist gibi olmayacağını söyledi.

Öğrencilerimiz turist gibi olmayacak

Yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerine iş garantisi de veriyor.  Rektör Tarhan, öğrencilerinin turist gibi olmayacağını söyledi.

Öğrencilerine teoriğin yanında pratik imkânı sunduklarını vurgulayan Rektör Tarhan, öğrencilerinin turist gibi olmayacağını söyledi.  Üniversite’nin sağlık uygulama merkezlerini öğrencilerinin eğitimine sunulacağını vurgulayan Tarhan, mezun öğrencilerinin çok rahat iş bulabileceklerini de ifade etti. SKYTURK360 Televizyonu’nda Sait Gürsoy’un sunduğu “Sait Gürsoy’la Başarıya Doğru” programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, davranış sağlığı ve bilimlerinde bilime önemli katkılarda bulunacaklarını söyledi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’Nİ TANIYIN

AKILLI KAMPÜSTE EĞİTİM VERİLECEK

Üniversitede beyin takımı yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Tarhan öğrencilerin akıllı kampüste kendilerini evlerindeki kadar rahat ve özgür hissedeceklerini belirtti. Teknolojiden yüksek oranda faydalanmayı amaç edindiklerinin de altını çizen Tarhan, sorumluluk dengesini de koruyacaklarını ifade etti. Tarhan öğrencilerine geleceklerini güvende hissettireceklerini de sözlerine ekledi.

TÜM ALTYAPI ÖĞRENCİ LEHİNE OLACAK

Kişiye özel eğitimi önemsediklerinin altını çizen Tarhan, başarısız olan öğrencilerini bırakmayacaklarını, neden başarısız olduğunu araştırarak ona göre öğrenme modeli benimseyeceklerini söyledi. Tarhan tüm altyapılarını da öğrencilerinin lehine kullanacaklarını kaydetti.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

TARHAN İŞ FIRSATI SUNACAĞIZ

Üsküdar Üniversitesi’nde okuma imkânı bulan öğrencilerin iş fırsatları noktasında çok daha şanslı olacağının altını çizen Prof. Dr. Nevzat Tarhan öğrencilerini ihtiyaç olan alanlara yönelik yetiştireceklerini söyledi. Tarhan mezun öğrencilerinin iş konusunda zorluk yaşamayacağını da müjdeledi.

SON YIL TAMAMEN SAHA EĞİTİMİ

Öğrencilerinin üniversiteden teorik bilgiyle mezun olmayacağını vurgulayan Rektör Tarhan, ön lisans öğrencilerinin ilk yılını okulda teorik son yılını ise Üniversitenin uygulama merkezleri ve laboratuvarlarında tamamen sahaya yönelik pratikle, lisans öğrencilerinin de son yıllarını aynı şekilde uygulamaya yönelik eğitimle tamamlayacaklarını söyledi. Ders müfredatlarını bu eğitim modeline göre planladıklarını ifade eden Tarhan öğrencilerinin turist gibi olmayacağını söyledi. Rektör Tarhan burslara ilişkin de bilgi verdi. Tarhan, her iki öğrenciden birinin burslu okuyacağını ifade ederken eğitimci Sait Gürsoy yetim bursunun Türkiye’de ilk kez Üsküdar Üniversitesi’nde olması dolayısıyla Tarhan’a teşekkür etti. VİDEO İÇİN… Şaban Özdemir (NPGRUP)  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör oldu. Prof. Dr. Nazife Güngör, 14 Mart 2023'te yayımlanan Resmî Gazete kararına göre Üsk
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Randevu Al