ÖFKENİZİ YENİN

ÖFKENİZİ YENİN

DHA

İzmir Emniyet müdürü: Öfkenin yerine sevgi, hoşgörü ve saygıyı yerleştirin. Şiddet önlenmeli. dedi.

 


İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, göreve geldiği günden bugüne yaptıkları hizmetleri değerlendirirken, şiddetin önlenmesine dikkat çekti. Şiddetin sadece sokakta değil, okulda, tribünde, trafikte her yerde olabileceğini belirten Yılmaz, "Öfkenin yerine sevgi, hoşgörü ve saygıyı yerleştirin" dedi.

2009 Yılı Temmuz ayında görevi, şu anki İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'dan devralan Ercüment Yılmaz, memleketi İzmir'de, hemşehrilerinin huzuruna yönelik çalışmaktan memnun olduğunu söyledi. Bir dakikasını boş geçirmediği makamında soruları yanıtlayan Yılmaz, "Toplumdaki her gelişme, yeni bir suçu doğuruyor.

Ekonomik, sosyal, teknolojik gelişmeler, suç ve suçun nevini, günden güne hem geliştiriyor hem de değiştiriyor. Kentimizin, Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden biri olmasında İzmir'in sağduyulu insanlarının payı gerçekten çok büyük. Gördükleri aksaklıklara, gözlerinin önlerinde işlenen suçlara duyarsız kalmayıp hemen teşkilatımıza bildiriyorlar. Bu durum çok önemli bir husus" dedi.

Ercüment Yılmaz, göreve başladıktan sonra kentin dijital suç haritalarını çıkardıklarını, ona göre plan ve projeler yaptıklarını kaydetti. Yılmaz, "Arkadaşlarımız, ellerinden gelenin en iyisini yaparak İzmir'de huzur ortamını sağlıyorlar. Sadece suçu önlemek, suçluyu yakalamak da yetmiyor. Yeni nesil için sosyal sorumluluk projeleri üretiyoruz. Yetişen neslin sağlıklı olması toplumumuz açısından çok önemli, bana ve teşkilatıma da bu konuda büyük görev düşüyor. Geçen yıl, 63 bin ilköğretim çağındaki çocuğumuzu trafik konusunda bilinçlendirdik. 'Ailemin ve ülkemin trafik polisi olacağım' projesini hayata geçirdik. Bu yılki hedefimiz, 100 bin çocuğumuzu bilgilendirmek. Bunun için çalışmalarımız sürüyor.

Terörle ve uyuşturucuyla mücadelede ise hedefimiz, daha yukarısı. Hedef kitlemiz liseler ve üniversiteler. Bu doğrultuda okullarda stantlar açtık, ailelerin evlerine konuk olduk. İmamlarımıza, öğretmenlerimize sürekli seminerler düzenliyoruz. Bunların geri dönüşü de çok verimli düzeyde" diye konuştu.

ÖFKE KONTROLÜ ÖNEMLİ


Şiddetin sadece sokakta değil, okulda, tribünde, trafikte her yerde olabileceğine dikkat çeken İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, "Şiddetin önüne geçilmesi için öfke kontrolünün sağlanması gerekir. Öncelikle sadece kentimiz, Türkiye'miz için değil, tüm dünyada, tüm toplumlarda öfke kontrolünün sağlanmasıyla ilgili çalışmalar yapılması gerekiyor. Biz bunu görev edinip ilk önce kendi teşkilatımızda başladık ve seminerlerimizle personelimizi bu konuda eğitiyoruz. Aileleri ve vatandaşlarımıza da bu konuda ulaşmaya çalışacağız.

Bu eğitimle eylem ve şiddeti önleyebiliriz. Darp, yaralama, cinayet gibi suçlar kendine hakim olmayla önlenebilir" dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al