Obezite en büyük reddedilme nedeni

İncelik en önemli güzellik kriterlerinden biri olarak gösterilirken, yapılan araştırmalar bu psikolojik dayatmanın sosyal hayata ne kadar keskin çizgilerle yansıdığını gösteriyor.

Obezite en büyük reddedilme nedeni

İncelik en önemli güzellik kriterlerinden biri olarak gösterilirken, yapılan araştırmalar bu psikolojik dayatmanın sosyal hayata ne kadar keskin çizgilerle yansıdığını gösteriyor.

obezİngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre insanlar "sevgili" olmak için adım atarken en çok kiloya önem veriyor. İnsanlar hiçbir ortak noktası olmasa dahi sadece zayıf olduğu için biriyle görüşmeyi kabul ederken, yüzde 75 ise ne kadar iyi biri olursa olsun asla obez biriyle çıkmayacaklarını söylüyor.

İNGİLTERE'NİN NEREDEYSE YÜZDE 70'İ ZAYIFLAMAYA ÇALIŞIYOR

İngiliz Gazetesi Daily Mail'in internet sitesinde yayınlanan araştırmaya katılan insanların 3'te 2'si ise karşı cinsi etkileyebilmek için en az bir beden incelmeye çalıştığını belirtti. Biriyle çıkma teklifini reddetme bahanesi olarak gösterilen diğer nedenler ise kötü giyinmesi, kişisel temizliğine önem vermemesi, espri anlayışı olmaması ve ortak ilgi alanlarının olmaması çıktı. Çalışmaya katılan İngilizlerin yüzde 68'i ise kilo vermeye çalıştığını itiraf ederken, diğerleri ise daha iyi giyinmeye çalıştığını, saçına, makyajına özen gösterdiğini söyledi.

NEDEN BİRİYLE ÇIKMAYI REDDEDERSİNİZ

Araştırmaya katılanların birini reddetme nedenleri arasında en çok görülen nedenler ise şöyle: Obez yüzde 72 Kişisel temizliğine dikkat etmiyor yüzde 69 Kötü giyiniyor yüzde 58 Espri anlayışı olmaması yüzde 52 Ortak ilgi alanlarının olmayışı yüzde 51 Çirkin olması yüzde 49 Çocuklu olması yüzde 32 Boşanmış olması yüzde 28 İyi para kazanmaması yüzdze 25 Eski bir araba kullanıyor olması yüzde 9 BBC
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Anksiyeteyi anlattı. ‘Kibir, öz beğenidir. Bencil insanlar bu yüzden mutlu olamıyor. Çünkü insanın psikolojik doğası yalnız y
  • Randevu Al