NPİSTANBUL'LA BAĞIMLILIKTAN KURTULACAK

NPİSTANBUL'LA BAĞIMLILIKTAN KURTULACAK

DHA

Sokak ortasında uyuşturucu krizine Fatma, NPİstanbul Hastanesi'nin tedavisini ücretsiz üstlenmesiyle bağımlılıktan kurtulacak.

HÜRRİYET HABERİ BÖYLE DUYURDU


Geçen hafta eroin krizine girerek annesi Ziyne Yıldırım tarafından Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırılan Fatma Yıldırım, burada tedaviyi kabul etmemiş ve sokak ortasında kriz geçirmesiyle gündeme gelmişti. Adana Valiliği’nin ve NPİstanbul Hastanesi'nin sahip çıktığı 19 yaşındaki Fatma Yıldırım ikna edilerek bugün tedavi için İstanbul’a geldi.

Adana Valiliği ve Türkiye'nin ilk nöropsikiyatri hastanesi olan NPİstanbul Hastanesi'nin destekleriyle Fatma Yıldırım, tedavi için ikna edilerek bugün İstanbul’a geldi.

Annesi ve yakınları ile birlikte Adana Havalimanı’na gelen Fatma Yıldırım, yardımları için Vali İlhan Atış’a teşekkür etti. Yıldırım, "4 yıldır uyuşturucu kullanıyordum. Bulamadığım zaman krize giriyordum. Uyuşturucu kullanmaya niyeti olanlar sakın kullanmasınlar. Hayatlarını mahvederler. Zapzayıf olur, odun gibi kalır yemek yiyemezler" dedi.

NPİstanbul Hastanesi ekibinin havaalanından ambulansla aldığı genç kız, tedavi edilmek üzere NPİstanbul Hastanesi'ne getirildi. Tedaviyi ücretsiz olarak üstlenen NPİstanbul, uzman ekibiyle birlikte Fatma'yı bağımlılıktan kurtaracak.

Havaalanı önünde yakınlarıyla vedalaşan Yıldırım'a, Narkotik Şube Müdürlüğü’nde görevli bir kadın polis eşlik etti.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al