Deprem Travma Psikolojisi

NPİSTANBUL'DA aile ve çift terapisi söyleşisi

Aile-çift terapisi çalışmalarıyla bilinen, aynı zamanda da “Aile ve Evlilik Terapileri Derneği” Kurucusu olan Dr. Murat Dokur, NPİSTANBUL Hastanesi’nin misafiri oldu.

NPİSTANBUL'DA aile ve çift terapisi söyleşisi

Aile-çift terapisi çalışmalarıyla bilinen, aynı zamanda da “Aile ve Evlilik Terapileri Derneği” Kurucusu olan Dr. Murat Dokur,  NPİSTANBUL Hastanesi’nin misafiri oldu.

Aile-çift terapisi çalışmalarıyla bilinen, aynı zamanda da “Aile ve Evlilik Terapileri Derneği” Kurucusu olan Dr. Murat Dokur, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi’nin düzenlediği bilimsel eğitim toplantılarının bu hafta misafiri oldu.

“UZAY ÜSSÜNDE HİSSETTİM”

Aile-çift terapileri, EMDR, psikodrama, grup terapileri konularında katılımcılara bilgi veren Dr. Dokur, hastane çalışmalarını da yerinde görme imkanı buldu. Gördükleri karşısında çok etkilendiğini söyleyen Dokur, kendini uzay üssünde hissettiğini ifade etti. NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Üniversitesi her hafta rutin olarak düzenlediği bilimsel eğitim toplantılarına ara vermiyor. Prof. Dr. Rasim Adasal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve zaman zaman yabancı katılımcıların misafir olduğu toplantıların bu hafta yine daha vardı. Aile, çift terapisi çalışmalarıyla bilinen, aynı zamanda da “Aile ve Evlilik Terapileri Derneği” Kurucusu olan Dr. Murat Dokur, bilimsel eğitim toplantılarının bu haftaki misafiriydi.

TERAPİDE DİKKAT EDİLECEKLER

“Aile ve Çift Terapileri” söyleşisine katılan Dr. Dokur, akademisyen ve uzmanlara aile ve çift terapilerine ilişkin önemli bilgiler verdi. EMDR, Psikodrama, Grup terapileri konusunda da bilgi paylaşımında bulunan Dokur, terapide dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Soru-cevap şeklinde geçen programda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının artan boşanmaları ve şiddeti önlemeye yönelik gündemine aldığı “Aile Terapisi Sertifika” programı da konuşuldu. Dokur ve akademisyenler ileriye dönük uygulamanın sorunlara neden olabileceğine dikkat çekti. Sunumun ardından Dr. Murat Dokur hastaneyi gezdi. Hastanenin çalışmalarını yerinde görme fırsatı da bulan Dr. Dokur, TMU, EKT, MR, QEEG, FARMAKOGENETİK  birimlerini dolaştı. Dokur’a çalışmalar hakkında bilgiyi Yrd. Doç. Dr. Semra Baripoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Gül Eryılmaz verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dokur, gördükleri karşısında çok etkilendiğini söyledi. “Çalışmalarınızı uzaktan takip ediyorum ancak bu kadar olduğunu düşünememiştim. Kendimi uzay üssünde hissediyor gibiyim. Çok başarılısınız. 5 yıldızlı bir yer burası. Tebrik ederim.” Dokur program ve mini gezinin ardından Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile bir süre görüştü. Haber-Fotoğraf: Şaban Özdemir (NPGRUP)

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi ve NP Sağlık Grubu’ndan depremzedelere psikolojik destek.
  • Sinirbilim alanında küresel ölçekte seçkin bilim insanlarının yer aldığı Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therape
  • Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen “7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi” 5 – 8 Kasım 2022 tarihleri arası
  • NPİSTANBUL Hastanesi’nin de içinde yer aldığı NP Sağlık Grubu çatısı altında 1999 yılından bu yana EEG Teknisyeni olarak görev yapan ve geçtiğimiz gün
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, resmi YouTube hesabında yer verdiği içerikleriyle de milyonlarca kişiye ulaşıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
  • Randevu Al