Deprem Travma Psikolojisi

NPİSTANBUL'A ÖZEL ZİYARET

NPİSTANBUL'A ÖZEL ZİYARET

NP Grup

Ünlü doktor Donald L. Rosenstein, Prof. Dr. Kemal Arıkan'ın konuğu olarak NPİSTANBUL'u ziyaret etti. İşte bu özel ziyaretin detayları.

Ünlü doktor, 6 Aralık pazar günü, NPİSTANBUL ekibinden Prof.Dr. Kemal Arıkan'ın konuğu olarak Amerika'nın North Carolina eyaletinden NPİSTANBUL Hastanesi'ni ziyaret etmeye geldi.

NPİSTANBUL'un kurucusu Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın ofisinde hastane ile ilgili bilgi ve Türkiye'deki sağlık sistemiyle ilgili konuşup bilgi alan Rosenstein, daha sonra hastane hakkında detaylı bilgi aldı.

NPİSTANBUL'U ÇOK BEĞENDİ

Hastanenin düzenine ve odaların dekoruna hayran kalan Rosenstein, NPİSTANBUL için "Hem sağlık bakımından çok güvenli hem de göze çok hoş ve rahatlatıcı bir ortama sahip. Bu hastanenin kalite belgesi ile taçlanması gerekir.

Kullanılan EKT cihazı, MR, EEG ve tmu cihazlarını inceleyen Rosenstein, bir psikiyatri hastanesinde, kan-ilaç düzeyleri ve diğer tahlilleri yapılan bir laboratuarın olmasını da takdirle karşıladı ve hayranlığını dile getirdi.

Bu cihazların psikiyatrik rahatsızlığı olan kişilerde uygulanmasının (EEG ve tmu olmak üzere) önemlerini ve faydaları hakkında vurgu yapabilmek için çeşitli önerilerde bulundu.

ÇİZEREK DERS VERDİ
 
NPİSTANBUL ekibinin hastaneyi tanıttığı Rosenstein, MR cihazını gezerken yakın meslektaşı Dr. Mark George ile MRI ile spektroskopi yaptıkları zamanı anlattı ve  Spektroskopi'nin ne olduğu hakkında bir resim çizerek kısa bir ders verdi.

NPİSTANBUL hastanesini çok beğenen Dr. Donald L. Rosenstein, M.D, NPİSTANBUL ekibine araştırma yapılmasını önerdi ve bazı araştırma konuları tavsiye etti.

Hastane gezisi sonrası NPİSTANBUL ekibi ile birlikte  Anadolu Hisarı'nda bulunan Lacivert Restoran'da, Dr. Rosenstein ilk çalıştığı ve şu anki bulunduğu yerlerden bahsetti.

Dr. Donald L. Rosenstein, daha önce Washington'da bulunan NIH (National Institutes of Health) de yıllarca Bioetiks üzerine çalışıp araştırmalar yaptığını, şu anda da North Carolina'da bulunan UNC Lineberge Comprehensive Cancer Center da kanser hastalarına uyguladığı tedavileri anlattı.

Doç.Dr. Hanzade Doğan'ın da eşiyle katıldığı yemekte ECNS 2010 kongresi ile ilgili bahsedildi. Dr. Rosenstein, Prof.Dr. Nevzat Tarhan, Prof.Dr. Kemal Arıkan ve Dr. Hanzade Doğan Türkiyede'ki etik konular ile ilgili konuştu.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al