NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Açıldı!

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Açıldı!

7000 metrekarelik kapalı alanı olan Türkiye'nin ilk Özel Nöropsikiyatri Hastanesi olma özelliğine sahip 50 yataklı NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi hizmete girdi!
NPistanbul Hastanesi web sitesine www.npistanbul.com adresinden ulaşılabiliyor.

Bizi Farklı Kılan Nedir
Beyin işlevlerini ölçerek tanı ve tedavi
Tedavi öncesi ve sonrasi biyolojik ölçümlerle degerlendirme yaparak ve işlevsel beyin görüntülemelerini kullanarak hastalarımızı izlemekteyiz.
Nörobiogeribildirim
Kişinin stresin bedensel belirtilerine yönelik farkındalığını artırarak bu belirtileri kontrol etmesine, bir anlamda da psikolojik olarak gevşeyip rahatlamayı öğrenmesine yardımcı bir teknik kullanıyoruz.
Bio-psiko-sosyal yaklaşım
Beden ve ruh sağlığı ile birlikte çevre, aile, iş ve manevi yaşam bütünselliğini göz önüne alıyoruz.
Ruh sağlığında medikal bakışı önemsemek
Psikiyatrik değerlendirmeyi nörolojik ve dahili değerlendirme ile birlikte ele alıyoruz.
Tanı ve tedavi protokollerine uygun yaklaşım
Uluslararası geçerliliği olan ve standartlara uygun klinik rehberleri ve tedavi protokollerini uyguluyoruz.
Düsünce teknolojisinin kullanımı
Bilgisayar ortamında CEEG ile beyin dalgalarını gözleyerek kişinin bunları geribildirim aracı olarak kullanmasını sağlıyoruz.
Nöropsikolojik "Check up" uygulaması
Kalp check up'i gibi "ruhsal ve sinirsel check up" uygulayarak kişinin ruhsal ve zihinsel durumunu taramadan geçiriyoruz.
Bilgisayarlı eğitim modüllerinin kullanımı
Bilgisayar ortamında psikoteknik inceleme ile belirlenen ve işlevsel yetersizlik saptanan alanlarda zihinsel performansı arttırıyoruz.
Stres yönetiminde ileri teknoloji kullanımı
Cilt ısısı, cilt direnci, solunum sayısı, kalp atım sayısı ve beyin dalgalarıni bilgisayar ekraninda göstererek kisiye bedenini kontrol becerisi kazandiriyoruz
Çalisana psikolojik destek uygulamaları
Kurumsal arastirma-analiz hizmetleri ve kisisel-yönetsel gelişim programları vasıtasıyla kurumlarda bireysel, yönetsel ve örgütsel gelişime destek sağlıyoruz.
Toplumu bilgilendirme çalışmaları
Görsel ve yazili basin, internet, kültür merkezleri, okullar, işyerleri gibi yerlerde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları yoluyla toplumun ruh sağlığı alanında aydınlanmasına katkıda bulunuyoruz.
Kişisel gelişim programları
Psikolojik sorunların giderilmesiyle yetinmeyip kişinin potansiyelini harekete geçirerek yaşam kalitesinin ve özgüvenin arttırılması doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz.
Uyku Laboratuvarı
Uykunun tam olarak değerlendirilmesinde hasta ve yakınlarının sağladığı bilgiler; polisomnografiden elde edlen veriler ve diğer fizyolojik değerlendirmeler esas alınmaktadır.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de aşılama çalışmaları kapsamında aşılama hizmeti vermeye devam ediyor. Aşılamanın başladığı 21 Ocak
  • Dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) denetimini dördüncü kez başarıyla tamamlayan Üsküdar Üni
  • COVİD-19 mücadelesinin kahramanları NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde anıldı.
  • Prof. Dr. Eli Somer, “Uyumsuz Hayal Kurma Fenomeni”ni anlattı. Uyumsuz hayal kurma, sürükleyici bir kişilik özelliğidir. Yalnız bireyler kendi hayali
  • NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Tıp Bayramı Haftası’nda İBB ekiplerini ağırladı.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, CoronaVac aşısının ikinci dozunu NPİSTANB
  • Randevu Al