NPİSTANBUL Ekspomed’de

NPİSTANBUL Ekspomed’de

NPİstanbul Ekspomed’de


Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

 


Gerek yurtiçi gerek yurtdışından katılımın ve temsilin yüksek olduğu organizasyonlarda yer almaya özellikle özen gösteren NPGRUP, sağlık sektöründe gerçekleştirilen büyük bir etkinlikte daha yerini aldı.NPGRUP şimdi TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük sağlık fuarı EKSPOMED’de oluşturduğu stantta yerli ve yabancı yüzlerce katılımcıyı bilgilendiriyor.

Dünyada sağlık alanında lider ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük sağlık fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

41 ülkeden bin 402 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı fuarı 61 ülkeden 30 binin üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarlarda tıp dünyasındaki son teknolojiler ve sağlık turizminin son trendleri sergileniyor.

Toplumun ruh sağlığı düzeyini yükseltmek, yaşanan sorunlara etkin çözümler üretmek amacıyla çalışmalarını sürdüren NPGRUP, bu büyük organizasyonda yerini aldı. Türkiye’de sağlık konusunda bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük fuar özelliği taşıyan organizasyonda NPGRUP oluşturduğu stantta yurtiçi ve yurtdışından binlerce katılımcıyı bilgilendiriyor.

Fuarda NPGRUP çalışmaları konusunda bilgi alanlardan biri de İstanbul İl Sağlık Müdürüydü. NPGRUP’un oluşturduğu standı beraberindekilerle birlikte ziyaret eden İl Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu’ya NPGRUP İletişim Koordinatörü Canan Ekmekçioğlu bilgi verdi.

Ekmekçioğlu;

Çok güzel düşünülmüş bir proje. Hastanelerden çok medikal departmanların yoğun olduğu bir program. Öncelikle kurumu tanımayan kişilere kurumu tanıtıyoruz.

Neler yapıyoruz, nerelerde hangi merkezlerimizde hizmet veriyoruz bunları anlatıyor, çerçeve çiziyoruz. Psikiyatride öncülük yapan kurumuz. Artık psikiyatrist hastalıklar sadece ruhsal hastalıklar olmaktan uzaklaştı.

Elle tutulur somut nedenleri olan beyinden kaynaklanan problemlerden ortaya çıkan hastalıklar çoğunlukla. Son zamanlarda biz bunu gözlemliyoruz. Mesela kişi bize depresyon şikayetiyle geliyor kişiyi incelediğimizde işin beyinle ilgili bir patolojiye kadar gittiğini görüyoruz. O nedenle biz danışanlarımıza mutlaka beyinle ilgili tetkikleri yapıyoruz. Tedavinin başarısı için bu çok önemli. Bunu vurgulamaya çalışıyoruz standımızda.”dedi.

İleriye dönük hedefleri konusunda da bilgi veren Canan Ekmekçioğlu, 13-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek “BİLİMDEN BİLİNCE” organizasyonuna hazırlık yaptıklarını oraya da katılacaklarını söyledi. 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Sinirbilim alanında küresel ölçekte seçkin bilim insanlarının yer aldığı Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therape
  • Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen “7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi” 5 – 8 Kasım 2022 tarihleri arası
  • NPİSTANBUL Hastanesi’nin de içinde yer aldığı NP Sağlık Grubu çatısı altında 1999 yılından bu yana EEG Teknisyeni olarak görev yapan ve geçtiğimiz gün
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, resmi YouTube hesabında yer verdiği içerikleriyle de milyonlarca kişiye ulaşıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ailesinin bayramlaşma geleneği bozulmadı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarha
  • Randevu Al