NPİSTANBUL'DA anlamlı hemşireler günü kutlaması

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü Dünya’nın birçok yerinde organize edilen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, kutlamaların en anlamlılarından biri NP GRUP bünyesinde gerçekleştirildi.

NPİSTANBUL'DA anlamlı hemşireler günü kutlaması
Paylaş:

Sürpriz program karşısında duygulu anlar yaşayan hemşireler büyük bir mutlulukla hazırlanan pastayı kesti bol bol fotoğraf çektirdi.

Günün tüm hemşireler gibi kendisi için de büyük önem taşıdığını ifade eden NP GRUP hemşirelik hizmetleri yöneticisi Dilek Özdemir;

HEKİM HASTALIĞA HEMŞİRELİK HASTAYA YÖNELİK MESLEK GRUBU

“Mesleğe başlayışımın da 16’ıncı yılı. Aynı heyecan, aynı keyif ve aynı zevkle bu işi yapmayı sürdürüyorum. Zorlukları çok fazla olmasına rağmen heyecanı ve insana yardımı ilke edinen meslek olması açısından benim için ayrı bir öneme sahip hemşirelik. Her zaman için düsturda hemşire felsefecilerden Orlando’nun sözünü ilke edindim. Hekimlik hastalığa, hemşirelik hastaya yönelik meslek grubudur. Hepimiz vaktimizi hastayla geçiyoruz. Psikiyatri hemşireliğinde hemşireliğin önemi daha da fazla. Tedavi edici ortamın sağlanması ve sürdürelebilmesinde hemşirenin sorumluluğu çok fazla

Neden 12 Mayıs dersek, her yıl hemşirelik tarihinin ilklerinden kabul edilen Florance Nightingale’nin doğum günü olmasından dolayı.” Şeklinde görüş belirtti.

Dilek Özdemir, Balkan Savaşları sırasında askerlere büyük emek veren ilk Türk hemşiresi Safiye Hüseyin’i de unutmayarak, kendisine teşekkürü bir borç bildiğini söyledi.