NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'ne Uluslararası ziyaret

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'ne Uluslararası ziyaret gerçekleşti. Toplantıda NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde Majör Depresyon konuşuldu.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'ne Uluslararası ziyaret

Janssen İlaçları Gelişen Pazarlar Yönetim Kurulu ve Avrupa Bölgesi Nörobilim Değer Takımı Üyeleri NPİSTANBUL Beyin Hastanesini ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı’nın ilk kez özel bir merkezi onayladığı çalışmada NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ziyaret edilecek merkez olarak seçildi.

Gerçekleştirilen ziyarette dünyada ruhsal hastalıklar içinde en sık görülen ve diğer hastalıklara oranla en fazla yeti kaybına yol açan Majör Depresyonun tedaviye dirençli olan hastalarında yeni bir tedavi seçeneğinin NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde çalışılması ve tedavi sonucunda hastaların aldığı yanıtla ilgili bir sunum yapıldı.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ise gerçekleşen toplantıda “Tedaviye Dirençli Majör Depresyon Tedavisinde Esketamin” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde dirençli majör depresyon hastalarına uygulanan TMS ve TMU gibi uygulamalardan bahsederek majör depresyon tedavisinde hastalara uygulanan yöntemleri ziyaretçilere aktardı.

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, konuşmasının ardından NPİSTANBUL Beyin Hastanesin’deki Nöromodülasyon Merkezi’ni ve Acil Servis’i gezdirerek uygulama olanaklarını birebir ziyaretçilere anlattı.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Sinirbilim alanında küresel ölçekte seçkin bilim insanlarının yer aldığı Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therape
  • Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen “7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi” 5 – 8 Kasım 2022 tarihleri arası
  • NPİSTANBUL Hastanesi’nin de içinde yer aldığı NP Sağlık Grubu çatısı altında 1999 yılından bu yana EEG Teknisyeni olarak görev yapan ve geçtiğimiz gün
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, resmi YouTube hesabında yer verdiği içerikleriyle de milyonlarca kişiye ulaşıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ailesinin bayramlaşma geleneği bozulmadı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarha
  • Randevu Al