NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'ne Uluslararası ziyaret

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'ne Uluslararası ziyaret gerçekleşti. Toplantıda NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde Majör Depresyon konuşuldu.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'ne Uluslararası ziyaret

Janssen İlaçları Gelişen Pazarlar Yönetim Kurulu ve Avrupa Bölgesi Nörobilim Değer Takımı Üyeleri NPİSTANBUL Beyin Hastanesini ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı’nın ilk kez özel bir merkezi onayladığı çalışmada NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ziyaret edilecek merkez olarak seçildi.

Gerçekleştirilen ziyarette dünyada ruhsal hastalıklar içinde en sık görülen ve diğer hastalıklara oranla en fazla yeti kaybına yol açan Majör Depresyonun tedaviye dirençli olan hastalarında yeni bir tedavi seçeneğinin NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde çalışılması ve tedavi sonucunda hastaların aldığı yanıtla ilgili bir sunum yapıldı.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ise gerçekleşen toplantıda “Tedaviye Dirençli Majör Depresyon Tedavisinde Esketamin” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde dirençli majör depresyon hastalarına uygulanan TMS ve TMU gibi uygulamalardan bahsederek majör depresyon tedavisinde hastalara uygulanan yöntemleri ziyaretçilere aktardı.

Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, konuşmasının ardından NPİSTANBUL Beyin Hastanesin’deki Nöromodülasyon Merkezi’ni ve Acil Servis’i gezdirerek uygulama olanaklarını birebir ziyaretçilere anlattı.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Dünya Biyolojik Psikiyatri Federasyonu Anksiyete Bozuklukları Tedavi Kılavuzu çalışma grubunda yer alacak.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de aşılama çalışmaları kapsamında aşılama hizmeti vermeye devam ediyor. Aşılamanın başladığı 21 Ocak
  • Dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) denetimini dördüncü kez başarıyla tamamlayan Üsküdar Üni
  • COVİD-19 mücadelesinin kahramanları NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde anıldı.
  • Prof. Dr. Eli Somer, “Uyumsuz Hayal Kurma Fenomeni”ni anlattı. Uyumsuz hayal kurma, sürükleyici bir kişilik özelliğidir. Yalnız bireyler kendi hayali
  • NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Tıp Bayramı Haftası’nda İBB ekiplerini ağırladı.
  • Randevu Al