NPAKADEMİ Dergisi yeni yılda 3 sayı olarak çıkacak

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi, akademik çalışmalarını sürdürüyor. NPAKADEMİ Dergisi yeni yılda 3 sayı olarak çıkacak.

NPAKADEMİ Dergisi yeni yılda 3 sayı olarak çıkacak

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi, akademik çalışmalarını sürdürüyor. NPAKADEMİ Dergisi yeni yılda 3 sayı olarak çıkacak.

np_akademi1AR-GE toplantıları kapsamında bir araya gelen akademisyenler bu hafta da yine birbirinden önemli konuları ele aldı. Yürütülmekte olan bilimsel çalışmaların ele alınıp, gözden geçirildiği toplantıya Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, Prof. Dr. Orhan Doğan, Prof. Dr. Oğuz Karamustafaoğlu, Yrd. Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar ile çok sayıda hekim ve psikolog katıldı. Psikiyatri ve Nöroloji disiplinlerinde son gelişmeler ışığında gerçekleştirilen tıbbi araştırmaların değerlendirmeye alındığı toplantıda Üsküdar Üniversitesi’nin bilimsel yayını NPAKADEMİ dergisi’nin 2012 Mart ayında çıkarılması planlanan sayısının editöryal çalışmaları, web sayfası taslağının belirlenmesi, kapak tasarımının oluşturulması gibi hazırlıklar ele alındı. Toplantının içeriğine ilişkin bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar; “NPAKADEMİ Dergisinin son sayı hazırlıkları yapıldı, yürütülmekte olan bilimsel araştırmalar gözden geçirildi. E-psikiyatri web portali gözden geçirildi. Eksik olduğu tespit edilen bazı başlıkların siteye eklenmesi kararlaştırıldı. Danışma kurucuları için isimler belirlendi.

np_akademiNPAKADEMİ DERGİSİ

NPAkademi, 2011 yılından itibaren yayınlanan, 2012 yılından sonra ise yılda 3 sayı, hakemli olarak yayın hayatına devam eden, İngilizce ve Türkçe yazılar kabul eden bir davranış bilimleri dergisidir. NPAkademi’de öncelikle psikiyatri, kognitif ve davranış nörolojisi, psikofarmakoloji, çocuk ergen psikiyatrisi, sosyal psikiyatri ve diğer davranış bilimleri alanlarındaki deneysel, temel ve klinik bilimlere ait araştırma, derleme ve olgulara yer verilir. NPAkademi,  psikiyatri, psikoloji, nöroloji, farmakoloji, moleküler biyoloji, genetik, fizyoloji, nörokimya, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, psikiyatri hemşireliği ve ilgili bilim alanlarındaki uzman ve bu alanlarda halen eğitilenlere hitap eder. NPAkademi ilgili tüm tıbbi kurum ve kişilere ücretsiz olarak ulaşmayı hedefleyen bilimsel bir dergidir. Derginin tam sürüm metinleri web sitesinde yayımlanır ve basılmış hali Türkiye çapında tüm üniversite kütüphanelerine, nöroloji ve psikiyatri anabilim dalı başkanlıklarına ve isteyenlere ücretsiz olarak gönderilir.” NPİSTANBUL Hastanesi ve bağlantılı kurumlarda kullanılmakta olan hasta takip dosyalarının yeniden düzenlenmesi çalışmalarının ele alındığını ifade eden Dr. Sayar, 2012 yılı kongre takviminin de gözden geçirildiğini söyledi. Sayar, hangi kongrelere hangi bilimsel araştırma sunumları ile katılımda bulunulacaklarının planlandığını kaydetti. Haber-Fotoğraf Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Dünya Biyolojik Psikiyatri Federasyonu Anksiyete Bozuklukları Tedavi Kılavuzu çalışma grubunda yer alacak.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de aşılama çalışmaları kapsamında aşılama hizmeti vermeye devam ediyor. Aşılamanın başladığı 21 Ocak
  • Dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) denetimini dördüncü kez başarıyla tamamlayan Üsküdar Üni
  • COVİD-19 mücadelesinin kahramanları NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde anıldı.
  • Prof. Dr. Eli Somer, “Uyumsuz Hayal Kurma Fenomeni”ni anlattı. Uyumsuz hayal kurma, sürükleyici bir kişilik özelliğidir. Yalnız bireyler kendi hayali
  • NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Tıp Bayramı Haftası’nda İBB ekiplerini ağırladı.
  • Randevu Al