NP KALİTEDE ZİRVEYİ ZORLUYOR

NP KALİTEDE ZİRVEYİ ZORLUYOR

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Kalite standartlarında her alanda zirveyi hedefleyen NPGRUP şimdi de JCI akreditasyonuna hazırlanıyor. Kalite ve İnsan Kaynakları yöneticisi Serdar Karagöz, 9-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek JCI ön denetimi öncesinde grup personelini bilgilendirdi, 2011 hedeflerini anlattı.

 


NPGRUP bünyesinde görev yapan sağlık çalışanları bilimsel eğitim toplantıları kapsamında bir kez daha bir araya geldi. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, NPİSTANBUL Hastanesi Başhekimi Mustafa Çalışkan, Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ile doktor, psikolog ve hemşirelerin katıldığı toplantının bu hafta gündeminde, JCI(Joint Commission International) akreditasyonu vardı.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’nin ardından NPGRUP şimdi de JCI akreditasyonu için çalışıyor. Grubun kalite çalışmaları konusunda bilgi veren NPİSTANBUL Hastanesi Kalite ve İnsan Kaynakları yöneticisi Serdar Karagöz, hastane olarak 9-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan JCI ön denetimine hazırlandıklarını söyledi.

Asıl denetimin Ocak 2012’de gerçekleştirileceğini belirten Karagöz, 3 gün sürecek ön denetimde; doktor orderları, doktor ve psikolog gözlem notları, epikrizler, kullanılan formlardaki hekim/psikolog imzaları, doktor ve psikologların bilgi paylaşımı ve iletişimi hasta transferleri, hasta yatış ve taburcu işleyişi, hasta ile ailesinin eğitimi, izolasyon uygulamaları, ilaç güvenliği, indikatörler ve bilgi güvenliği gibi alanlarda denetime tabi tutulacaklarını söyledi.

Her yönüyle hazır olduklarını kaydeden Karagöz 2011 yılı hedeflerinden de bahsetti. Karagöz hastane olarak hasta güvenliği hedeflerini şöyle sıraladı.

- Hastanın doğru tanımlanması,
- Çalışanlar arasında iletişim etkinliğinin geliştirilmesi
- Yüksek riskli ilaçların güvenli kullanımının sağlanması
- Doğru hastaya, doğru ilacı, doğru dozda, doğru yolla, doğru formda verilmesinin sağlanması.
- Enfeksiyon riskinin azaltılması
- Yanlış hasta/yanlış uygulama’nın önlenmesi
- Düşme riskinin azaltılması
- Metabolik sendrom riskinin takip edilmesi

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al