NP KALİTEDE ZİRVEYİ ZORLUYOR

NP KALİTEDE ZİRVEYİ ZORLUYOR

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Kalite standartlarında her alanda zirveyi hedefleyen NPGRUP şimdi de JCI akreditasyonuna hazırlanıyor. Kalite ve İnsan Kaynakları yöneticisi Serdar Karagöz, 9-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek JCI ön denetimi öncesinde grup personelini bilgilendirdi, 2011 hedeflerini anlattı.

 


NPGRUP bünyesinde görev yapan sağlık çalışanları bilimsel eğitim toplantıları kapsamında bir kez daha bir araya geldi. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, NPİSTANBUL Hastanesi Başhekimi Mustafa Çalışkan, Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ile doktor, psikolog ve hemşirelerin katıldığı toplantının bu hafta gündeminde, JCI(Joint Commission International) akreditasyonu vardı.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’nin ardından NPGRUP şimdi de JCI akreditasyonu için çalışıyor. Grubun kalite çalışmaları konusunda bilgi veren NPİSTANBUL Hastanesi Kalite ve İnsan Kaynakları yöneticisi Serdar Karagöz, hastane olarak 9-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan JCI ön denetimine hazırlandıklarını söyledi.

Asıl denetimin Ocak 2012’de gerçekleştirileceğini belirten Karagöz, 3 gün sürecek ön denetimde; doktor orderları, doktor ve psikolog gözlem notları, epikrizler, kullanılan formlardaki hekim/psikolog imzaları, doktor ve psikologların bilgi paylaşımı ve iletişimi hasta transferleri, hasta yatış ve taburcu işleyişi, hasta ile ailesinin eğitimi, izolasyon uygulamaları, ilaç güvenliği, indikatörler ve bilgi güvenliği gibi alanlarda denetime tabi tutulacaklarını söyledi.

Her yönüyle hazır olduklarını kaydeden Karagöz 2011 yılı hedeflerinden de bahsetti. Karagöz hastane olarak hasta güvenliği hedeflerini şöyle sıraladı.

- Hastanın doğru tanımlanması,
- Çalışanlar arasında iletişim etkinliğinin geliştirilmesi
- Yüksek riskli ilaçların güvenli kullanımının sağlanması
- Doğru hastaya, doğru ilacı, doğru dozda, doğru yolla, doğru formda verilmesinin sağlanması.
- Enfeksiyon riskinin azaltılması
- Yanlış hasta/yanlış uygulama’nın önlenmesi
- Düşme riskinin azaltılması
- Metabolik sendrom riskinin takip edilmesi

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al