NP GRUP'A ÖVGÜ

NP GRUP'A ÖVGÜ

Şaban Özdemir (NP GRUP)

‘Beyinden Bilince Yolculuk’ festivalinde NP GRUP’a övgü yağdı.

 


Beyni tanımak, zihin işleyişini ve bilincin doğasını anlamak amacıyla gerçekleştirilen ve birçok disiplini bir araya getiren “Beyinden Bilince Yolculuk” festivali başladı.
Festivalin açılış konuşmasını Prof. Dr. Turan M. İtil yaptı.

Aynı zamanda beynin bioelektrik haritasını çıkaran bilgisayarlı EEG yönteminin mucidi, Dünya Sağlık Örgütü Danışmanı Neuro Science ve Alzheimer Araştırma Komitesi Başkanı, New York Üniversitesi öğretim üyesi ve New York Tıbbi Araştırma Enstitüsü Başkanı da olan Nöro-Psikiyatr İtil, EEG konusundaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Çalışmalarını ABD’de sürdüren İtil, beyinin 4 farklı frekans ürettiğini söyledi. Beynin dalgalarının analog kayıttan dijital formata dönüştürülmesi esasına dayanan beyin haritalaması yöntemi QEEG’nin öneminden bahseden Prof. Dr. Turan İtil, bu yöntemin birçok nöropsikiyatri hastalığın tedavisi için lokalizasyon bilgisi veren önemli bir inceleme olduğuna da dikkat çekti.

Katılımcıların yöntemi merakı üzerine Türkiye’de uygulanıp uygulanmadığı yönündeki soruları cevaplayan Prof. Dr. İtil, NPİSTANBUL Hastanesini adres gösterdi. İtil bu yöntemin NPİSTANBUL Hastanesinde sağlıklı bir şekilde uygulandığını söyledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al