Nobel'e aday öğrenci yetiştirmeyi hedefliyoruz

Yeni eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini almanın heyecanın yaşayan Üsküdar Üniversitesi çalışmalarına hızla devam ediyor.

Nobel'e aday öğrenci yetiştirmeyi hedefliyoruz

Yeni eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini almanın heyecanın yaşayan Üsküdar Üniversitesi çalışmalarına hızla devam ediyor.

Eğitimde yeni anlayışı benimsediklerini vurgulayan Rektör Tarhan katıldığı televizyon programında Nobel'e aday öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. SHOW TV'de yayınlanan, Görkem İldaş'ın sunduğu "Üniversite Medya "programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, üniversite olarak hedeflerini anlattı.

Üniversitesinin sunduğu, ekonomik, sosyal ve bilimsel imkânlardan bahseden Rektör Tarhan, davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye'nin ilk tematik üniversitesi olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Eğitimi her alanında öğrencilerine teknolojiyi en iyi şekilde uygulama imkanı sunacaklarının altını çizen Tarhan idealist öğrencileri beklediklerini de vurguladı.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’Nİ TANIYIN

Üniversite olarak yeni ancak 16 yıllık birikimi arkalarına aldıklarını ifade eden Tarhan, üniversiteye ilginin yoğun olduğunun da altını çizdi. Tarhan, sınavda derece yapan öğrencilerin üniversiteye ziyarete gelmelerinin de kendilerini gururlandırdığını söyledi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

Seçilen bölümler itibariyle mezun olan öğrencilerinin kesinlikle iş sorunu yaşamayacağına da dikkat çeken Tarhan Nobel'e aday öğrenci yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti. PROGRAMI İZLEMEK İÇİN… Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Tremor Hastalığının Tedavisinde Türkiye’de İlk Yerli Ürün geliyor. El titremesini önleyen bileklik tasarlandı! Bu bileklik ile el titremesi tarihe kar
  • Randevu Al