Nişanlısını kaybeden gelinden yürek burkan yas

Evlenmelerine sayılı gün kalmıştı. Ancak damat beklenmedik şekilde yaşama veda etti. Gelin ise büyük kaybın ardından gelinliğini giydi, nehre atladı ve nişanlısının anısına bu fotoğrafları çektirerek yasını tuttu.

Nişanlısını kaybeden gelinden yürek burkan yas

Evlenmelerine sayılı gün kalmıştı. Ancak damat beklenmedik şekilde yaşama veda etti. Gelin ise büyük kaybın ardından gelinliğini giydi, nehre atladı ve nişanlısının anısına bu fotoğrafları çektirerek yasını tuttu. nisanliyas nisanliyas1AŞKIN İYİLEŞTİRME GÜCÜ Janine ile Johnny bir süredir nişanlıydı. Evlenmelerine 52 gün kalmıştı… Ancak beklenmedik bir şekilde Johnny yaşama veda etti.

Janine, nişanlısının yasını farklı bir yöntemle tutmaya karar verdi. Balayı yapmayı planladıkları Meksika’daki Riviera Maya’ya gitti. Ve orada sanki Johnny’yle birliktelermiş gibi bir fotoğraf çekimi yaptı… Gelinliğini de ilk kez bu çekim için giydi.

BANA YANIBAŞIMDA GÜLÜMSEDİĞİNİ HİSSETTİM

Del Sol Photography dergisinden Matt Adcock, bu duygusal günde gelinin yanındaydı. Janine çekimlerden sonra şunları söyledi: ‘O günden sonra bir şeyleri başardığımı, her şeyden çok daha fazla canlı olduğumu hissettim. Mayısın 1’inde onu kaybettim ve o günden sonra hiç böyle bir şey hissetmemiştim. Johnny’nin yanıbaşımda bana gülümsediğini görebildim. 'O bana hayata başka bir açıyla bakabileceğimi öğretmişti. Ama burada neden bulunduğumu da asla unutmamamı sağladı. Hareket etmeli ve dünyayı keşfetmeliydim. İnsanlarla tanışmalı ve öğrendiklerimi paylaşmalıydım. Bu çekimlerden sonra yaşamanın yeniden mümkün olabileceğini hissettim.’

GELİNLİĞİMİN KAYBIMIN SİMGESİ OLMASINI İSTEMEDİM

'Hayatım boyunca yapmayı düşünmediğim bir şey yaptım. Gelinliğimi giydim ve nehre atladım. Bunu yaptım çünkü özgür hissetmek istedim. Bu gelinlik onun içindi... Mutluluğun simgesiydi ama benim için hep kaybımın simgesi gibi olacaktı. Böyle olsun istemedim. O da böyle bir şey yapmamı isterdi. İçi dışı birdi ve benim için en iyisini isterdi. Ona bir mektup yazdım, bunu bir balona tutturdum ve Tanrı'ya gönderdim.' Janine, çekimleri suyun altında yapmak istedi. Suyun, her tür acıyı alıp götürebileceğine inanıyordu. 'Suyun altına girdiğimde kederim yokmuş gibi hissettim. Orada gözlerimi açmak, yeni bir dünyaya gözlerimi açmak gibiydi' diyor.

DUYGUSAL VE ARINDIRICI BİR DENEYİMDİ

Çekimi gerçekleştiren fotoğrafçı Matt Adcock ise ilginç bir deneyimi paylaşmış oldu: ‘10 yıllık düğün fotoğrafçılığı kariyerimde böyle bir çekim hiç yapmamıştım. Çok heyecanlandım. Hem gelin için hem de benim için duygu dolu ve arındırıcı bir deneyim oldu.' HÜRRİYET  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Öğrenilmiş çaresizlik nedir? Öğrenilmiş çaresizlik sendromu, başarma isteğini yok ediyor!
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Randevu Al