NEDEN GÜNDÜZ AŞIRI UYKULULUK YAŞARIZ?

NEDEN GÜNDÜZ AŞIRI UYKULULUK YAŞARIZ?

NP GRUP

Gündüz yaşanan aşırı uykululuk halinin sebepleri, nelere neden olduğu, hangi hastalıkların eşlik ettiği ve nasıl tedavi edileceği uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Uyku sorunları içinde önemli bir yer işgal eden Gündüz Aşırı Uykuluk hali neden oluşur? Gündüz aşırı uykululuk herkeste olur mu? Gündüz aşırı uykululuk yaşayan kişileri bekleyen tehlikeler nelerdir? Horlama, uykuda nefes durması, gece terörü yaşayan kişilerin bozulan uyku kaliteleri gündüz aşırı uykululuk olarak yaşanır gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Gündüz aşırı uykuluk hali kişide ne zaman başlar? Hijyenik uykusu olmayanlar buna aday mıdır? Hangi biyolojik ve psikolojik sorunlar gündüz aşırı uykululuğa neden olur? Huzursuz Bacak Sendromu ya da uykuda bacak hareketleri sorunu yaşayanlar gece uykusuz kaldıklarından dolayı gündüz aşırı uykululuk yaşamalarına neden olur mu gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Nöroloji Uzmanı Dr. Önder Kuzu ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Barış Önen Ünsalver olacaklar.

Depresyon uykusuzluğa neden olur mu? Uykusuzluk çeken kişiler depresyona aday mıdır? Gündüz aşırı uykululuk hali yaşayan kişilerin düşen iş verimleri nelere sebep olur? İş kazalarının bir nedeni de gündüz aşırı uykululuk olabilir mi? Özellikle yaz aylarında artan trafik kazalarının ne kadarı gündüz yaşanan aşırı uykuluk neden olmaktadır? Gündüz aşırı uykuluk halinde olan kişi ne gibi duygu durum ve davranış sorunları yaşar? Tanılanmasında ne gibi test ve tetkikler kullanılır? Psikiyatri ve nöroloji uzmanının birlikte takip etmesi ne gibi yararlar sağlar? Uyku laboratuarında yatmaları gerekir mi? Tedavisinde neler yapılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Bozulmuş beden imajının anorkesiya nevroza gibi yeme bozukluklarına ait bir özellik olduğu bilinirken Londra, College Üniversitesinden bilimadamlarının beyin beden imajını doğal olarak çarpıttığını ortaya koyan, insanların ellerini gerçekte olduğundan daha geniş ve parmaklarını daha kısa görme eğiliminde olduklarını keşfettiklerini belirttikleri araştırmayı İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al