Nasihatla depresyon geçmez

İşte depresyondan, kadına şiddete, beynin işleyişinden ruh beden yapısına önemli açıklamalar.

Nasihatla depresyon geçmez
İşte depresyondan, kadına şiddete, beynin işleyişinden ruh beden yapısına önemli açıklamalar. tarhan7 TNT Televizyonu’nda “Dr. Gürkan Kubilay ile sağlık” programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan depresyondan kadına şiddete, beynin işleyişinden ruh beden yapısına kadar birçok konuda çok önemli açıklamalarda bulundu. Rektör Tarhan; - Bedensel belirtilerle seyreden gizli depresyonların olduğunu, - Depresyonların organ diliyle de yaşandığını, - Her organın beyinde biyokimyasal karşılığı olduğunu, - Beynin kimyasal mesajlarla organları yönettiğini, - Hastalıkların yüzde 60-70’inin kişinin yaşam stilinden kaynaklandığını, - Beyindeki her sinir hücresinin bir jeneratör gibi çalıştığını, - Beyinin müzikle dans ettiğini, - Depresyonun nasihat ile geçmeyeceğini, - Nasihatin depresyonu daha da kötü etkilediğini, - Sağlıklı bir insanın şiddeti uygulayamayacağını - Basında yer alan şiddet konulu fotoğrafların toplumda travma etkisi yaptığını, - Çözümlenmemiş travmanın depresyona neden olduğunu, Biliyor muydunuz? Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan hepsi ve daha fazlasını Dr. Gürkan Kubilay’a anlattı… PROGRAMI İZLEYEBİLİRSİNİZ.. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al