Nasihatla depresyon geçmez

İşte depresyondan, kadına şiddete, beynin işleyişinden ruh beden yapısına önemli açıklamalar.

Nasihatla depresyon geçmez
İşte depresyondan, kadına şiddete, beynin işleyişinden ruh beden yapısına önemli açıklamalar. tarhan7 TNT Televizyonu’nda “Dr. Gürkan Kubilay ile sağlık” programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan depresyondan kadına şiddete, beynin işleyişinden ruh beden yapısına kadar birçok konuda çok önemli açıklamalarda bulundu. Rektör Tarhan; - Bedensel belirtilerle seyreden gizli depresyonların olduğunu, - Depresyonların organ diliyle de yaşandığını, - Her organın beyinde biyokimyasal karşılığı olduğunu, - Beynin kimyasal mesajlarla organları yönettiğini, - Hastalıkların yüzde 60-70’inin kişinin yaşam stilinden kaynaklandığını, - Beyindeki her sinir hücresinin bir jeneratör gibi çalıştığını, - Beyinin müzikle dans ettiğini, - Depresyonun nasihat ile geçmeyeceğini, - Nasihatin depresyonu daha da kötü etkilediğini, - Sağlıklı bir insanın şiddeti uygulayamayacağını - Basında yer alan şiddet konulu fotoğrafların toplumda travma etkisi yaptığını, - Çözümlenmemiş travmanın depresyona neden olduğunu, Biliyor muydunuz? Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan hepsi ve daha fazlasını Dr. Gürkan Kubilay’a anlattı… PROGRAMI İZLEYEBİLİRSİNİZ.. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al