MUTLULUKLA TEDAVİ

MUTLULUKLA TEDAVİ

A.A

Sigara yasağının geçen aydan itibaren genişletilmesiyle, sigara içebileceği mekanlar kısıtlanan pek çok bağımlı, zaten memnun olmadığı sigaradan kurtulmak için bu durumu fırsata dönüştürmek istiyor.

Uzmanlar ise sigarayı bırakmanın tek başına ve klinik destek almadan gerçekleştirilmesinin son derece zor olduğunu belirtiyor ve sigaradan tümüyle
kurtulma konusunda kesin kararını vermiş kişileri, resmi ve özel hastanelerdeki
sigarayı bıraktırma merkezlerine davet ediyor.

TEDAVİ SÜRECİ SANILANIN AKSİNE ÇOK KISA

Sanılanın aksine, sağlık kuruluşları bünyesindeki sigarayı bıraktırma merkezlerinde kişiler, aylar ve yıllar değil, sadece haftalarla ifade edilebilen zaman dilimlerinde kolaylıkla tedavilerini tamamlıyor.

Sigarayı kolayca bırakma yöntemleri arasında son dönemde popüler olan ışınla tedavi yöntemini uygulayan hastanelerden biri de Konya Özel Nakipoğlu Hastanesi.

Hastanenin başhekimi Dr. Kutsi Öncü, mesaisinin büyük bölümünü insanları sigara bağımlığından kurtarmaya harcıyor. Ücret olarak da bir kişinin sigaraya bir ay boyunca ödediği para alınıyor.

"Aslında sigarayı bırakmak için başvuranlardan para istemeyeceğiz. Ancak, insanlar para ödemedikleri bir uygulamanın yararına tam olarak inanmadıkları için sembolik ücret talep ediyoruz" diyen Dr. Öncü, bu teknikle enfraruj ışınlarının vücudun akupunktura duyarlı 35 noktasına birden uygulandığını belirtti.

SAHTE NİKOTİN MUTLULUĞU YERİNE GERÇEK MUTLULUK

Bu noktalardan ışınsal uyarıyla ara mesajcılar salgılandığını söyleyen Öncü, şunları kaydetti:

"Bu mesajlarla beyindeki mutluluk hormonu (endorfin) hücrelerine ulaşılıyor. Endorfin hücreleri de uyarıya cevap vererek mutluluk hormonu salgılıyor. Bu uygulamayla kişi kendi fizyolojik hormonuyla mutlu olarak nikotinin sahte mutluluğundan kurtuluyor. Ancak nikotinle mutlu olmaya alıştığı için işlevini kaybeden endorfin hücreleri, bu ışın tedavisiyle yeniden çalışmaya başlıyor. Böylece, sigara içilmesine gerek kalmaksızın kişi, yeniden harekete geçen kendi mutluluk hormonlarıyla mutlu olabiliyor. Böylece kendisini iyi hissetmesi için sigaranın içindeki vücuda son derece zararlı olan nikotin ve diğer zehirli maddelerden kurtulmuş oluyor."

Dr. Öncü, uygulamayı kulak, yüz, el ve ayak olmak üzere 4 bölgeye ve bu bölgelerin 35 noktasına yaptığını belirterek, "Her seans günlük 25 dakika sürüyor. Uygulama 4 günde tamamlanıyor. Tedavide kullandığımız enfraruj ışını tabiatta, güneş ışınlarında bolca bulunmaktadır. Hiçbir yan etkisi yoktur ve kişi tedavi sırasında hiçbir acı veya elektriklenme hissetmemektedir" dedi.

Bu tedavinin başarı şansının yüzde 95 olduğunu ifade eden Öncü, uygulamaya başlamadan önce 24 saat hiç sigara içmemiş olmak gerektiğini, tedavi süresince bol su içilmesinin başarı oranını artırdığını sözlerine ekledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al