Mutluluk getiren hareketler...

İşte mutluluğun anahtarı sayılabilecek hareketler...

Mutluluk getiren hareketler...

Mutluluk varılacak bir durak değil yolculuğun kendisidir derler. Huffingtonpost.com isimli haber sitesi mutluluk getirecek 11 değişimi derledi. İşte mutluluğun anahtarı sayılabilecek 11 hareket...

AFFETMEK

Affetmek mutluluğun en önemli şartlarından biridir. Hayatımız boyunca illa ki hepimiz birilerine ya da bir şeylere kırılıyor, üzülüyoruz. Ancak bunlara kin tutmak karşı taraftan çok size zarar verir bu yüzden mutlu olmak için işe size kötülük yapanları affetmekle başlayın. Bunu onlar için değilse bile kendiniz için yapın.

HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN

Marie Forleo şöyle diyor: Dünyanın sadece sende bulunan bu özel yeteneğe ihtiyacı var. Hayallerinizden vazgeçmek ya da "Benden geçti artık" demek hayata olan neşenizi, inancınızı yitirmenize neden olacak yegane şeylerden biri. Yaşınız kaç olursa olsun bunu yapmayın.

SİZE KEYİF VEREN ŞEYLERİ YAPMAKTAN VAZGEÇMEYİN

Yazmayı mı seviyorsunuz, dans etmeyi mi, yoksa sporu mu, tiyatroyu mu. Herkes ünlü birer oyuncu ya da şarkıcı olamayacağına göre profesyonel olarak yapamasanız da size zevk veren bir hobiyi mutlaka sürdürün.

YARDIM ETMEKTEN KORKMAYIN

İnsanlara yardım etmek empati yeteneğimizin getirdiği bir özelliktir ve yapılan araştırmalara göre yardım işlerinde çalışan insanlar diğerlerine göre çok daha güçlü bir psikolojiye sahipler. Bu yüzden ya karşılığını alamazsam diye düşünmeyin ve yardım etmekten vazgeçmeyin.

KARŞILAŞTIRMAYIN

Buda'ya göre "Kıyaslamak keyif hırsızıdır." Dışarıdan bakınca masa arkadaşınız çok mutlu, güzel ve geçim sıkıntısı çekmiyor gibi görünebilir ama içeride ne yaşadığını bilemezsiniz. Bu yüzden sürekli başkalarının hayatlarıyla kendinizinkini kıyaslamayın. Bu sadece sizin mutluluğunuzu ve zamanınızı çalar.

HAYAT TECRÜBENİZE MAL VARLIĞINIZDAN DAHA FAZLA DEĞER VERİN

21'inci yüzyıl bize hep tam tersini vurgulasa da siz manevi değerlere ve tecrübelerinize, güzel anılarınıza mal varlığınızdan daha çok değer vermeye devam edin. Çünkü milyarlarca dolarınız olsa dahi her gününüz yoğun stres altında geçiyorsa bir kıymeti olmayacaktır.

BARDAĞIN DOLU YANINI GÖRMEKTEN VAZGEÇMEYİN

Mutlu insanların en önemli ortak özelliklerinden bir tanesi de gerçekten bardağın dolu tarafını görmeleridir. Başınıza gelen kötü olaylara üzülmemek normal değil. Yas tutmak insan doğası gereği var olan bir özelliktir ancak hayatta elbette önünüze taşlar, kayalar, engeller çıkacaktır. Bu taşlar sizi zorlasa da hedeflerinizden vazgeçmeyin ve olumlu yönüne bakın.

KORKULARINIZI SERBEST BIRAKIN

Karar verirken bu kararları korkularınızla mı alıyorsunuz yoksa mantığınızla ve duygularınızla mı. Jack Kornfield'a göre korku evin en ucuz köşesidir. Bu yüzden siz daha iyi bir köşe tercih edin ve korkularınızın yarattığı güdülerle karar vermeyin.

HÜRRİYET

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Alman psikoterapist Bert Hellinger, ailelerde kuşaktan kuşağa aktarılan bağları çözümleyerek bir psikoterapi yöntemi olarak aile dizimini keşfetmiştir
  • İnsanların şiddet karşısındaki davranışları sıkça araştırılan konular arasında yer alıyor.
  • Tatil dönüşlerinde yaşanan sorunların başında konsantrasyonu sağlayamama, isteksizlik, rutine dönüşte zorlanma, mutsuzluk ve umutsuzluk geliyor.
  • Öfke anında akıl devreden çıkar. Düşünen beyin yerine hisseden beyin aktif olur. Bu durumda beyin düşünmez, savaşmaya başlar. Buna karşı yapılması ger
  • Getireceği sorumlulukları tahmin etmeden bir evlat sahibi olmak, ebeveynlerin süreci yürütememesine yol açabiliyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Vesveseler için evin kapısına gelen davetsiz misafirler diyoruz.” dedi.
  • Randevu Al