Mutluluk getiren hareketler...

İşte mutluluğun anahtarı sayılabilecek hareketler...

Mutluluk getiren hareketler...

Mutluluk varılacak bir durak değil yolculuğun kendisidir derler. Huffingtonpost.com isimli haber sitesi mutluluk getirecek 11 değişimi derledi. İşte mutluluğun anahtarı sayılabilecek 11 hareket...

AFFETMEK

Affetmek mutluluğun en önemli şartlarından biridir. Hayatımız boyunca illa ki hepimiz birilerine ya da bir şeylere kırılıyor, üzülüyoruz. Ancak bunlara kin tutmak karşı taraftan çok size zarar verir bu yüzden mutlu olmak için işe size kötülük yapanları affetmekle başlayın. Bunu onlar için değilse bile kendiniz için yapın.

HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN

Marie Forleo şöyle diyor: Dünyanın sadece sende bulunan bu özel yeteneğe ihtiyacı var. Hayallerinizden vazgeçmek ya da "Benden geçti artık" demek hayata olan neşenizi, inancınızı yitirmenize neden olacak yegane şeylerden biri. Yaşınız kaç olursa olsun bunu yapmayın.

SİZE KEYİF VEREN ŞEYLERİ YAPMAKTAN VAZGEÇMEYİN

Yazmayı mı seviyorsunuz, dans etmeyi mi, yoksa sporu mu, tiyatroyu mu. Herkes ünlü birer oyuncu ya da şarkıcı olamayacağına göre profesyonel olarak yapamasanız da size zevk veren bir hobiyi mutlaka sürdürün.

YARDIM ETMEKTEN KORKMAYIN

İnsanlara yardım etmek empati yeteneğimizin getirdiği bir özelliktir ve yapılan araştırmalara göre yardım işlerinde çalışan insanlar diğerlerine göre çok daha güçlü bir psikolojiye sahipler. Bu yüzden ya karşılığını alamazsam diye düşünmeyin ve yardım etmekten vazgeçmeyin.

KARŞILAŞTIRMAYIN

Buda'ya göre "Kıyaslamak keyif hırsızıdır." Dışarıdan bakınca masa arkadaşınız çok mutlu, güzel ve geçim sıkıntısı çekmiyor gibi görünebilir ama içeride ne yaşadığını bilemezsiniz. Bu yüzden sürekli başkalarının hayatlarıyla kendinizinkini kıyaslamayın. Bu sadece sizin mutluluğunuzu ve zamanınızı çalar.

HAYAT TECRÜBENİZE MAL VARLIĞINIZDAN DAHA FAZLA DEĞER VERİN

21'inci yüzyıl bize hep tam tersini vurgulasa da siz manevi değerlere ve tecrübelerinize, güzel anılarınıza mal varlığınızdan daha çok değer vermeye devam edin. Çünkü milyarlarca dolarınız olsa dahi her gününüz yoğun stres altında geçiyorsa bir kıymeti olmayacaktır.

BARDAĞIN DOLU YANINI GÖRMEKTEN VAZGEÇMEYİN

Mutlu insanların en önemli ortak özelliklerinden bir tanesi de gerçekten bardağın dolu tarafını görmeleridir. Başınıza gelen kötü olaylara üzülmemek normal değil. Yas tutmak insan doğası gereği var olan bir özelliktir ancak hayatta elbette önünüze taşlar, kayalar, engeller çıkacaktır. Bu taşlar sizi zorlasa da hedeflerinizden vazgeçmeyin ve olumlu yönüne bakın.

KORKULARINIZI SERBEST BIRAKIN

Karar verirken bu kararları korkularınızla mı alıyorsunuz yoksa mantığınızla ve duygularınızla mı. Jack Kornfield'a göre korku evin en ucuz köşesidir. Bu yüzden siz daha iyi bir köşe tercih edin ve korkularınızın yarattığı güdülerle karar vermeyin.

HÜRRİYET

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatınızda en çok neyi erteliyorsunuz? En çok neyi erteliyoruz? Hayatınızdan neler eksiliyor? Nasıl karar vermeli ve nasıl adım atmalı?
  • Halk arasında çalma hastalığı olarak bilinen “kleptomani” yaşayan kişilerde, çocukluk döneminde yaşanan ruhsal travmaların etkili olduğunu belirten uz
  • Pandemi sonrası dünya ölçeğinde ekonomik ve sosyal olarak ortaya çıkan eşitsizliklerin tüm dünyada ruh sağlığını bozduğuna dikkat çeken Psikiyatrist P
  • Psikiyatrik hastalıklar ağrıya neden olabiliyor. Yandaş hastalık ağrının şiddetini etkiliyor.
  • Beklenmeyen bir anda ortaya çıkan ya da yaşanan kazalar, yakın kayıpları, deprem ve sel gibi doğal afetler, Travma Sonrası Stres Bozukluğuna yol açabi
  • Antidepresanı bırakınca neler oluyor? Mutsuz olan kişiler, sıkça antidepresana başvuruyor. Peki, antidepresanların kişiyi bağımlılığa sürüklediğini bi
  • Randevu Al